Piotr Reiss zagrał w Lechu Poznań po raz 400.

Niedzielny występ Piotra Reissa przeciwko Pogoni Szczecin był szczególny dla tego piłkarza z wielu powodów. Nie był to tylko jego pierwszy mecz w barwach Kolejorza po czterech latach, ale także 400. spotkanie w niebiesko-białych barwach
Rekordzistą w meczach w ekstraklasie w barwach Kolejorza jest Hieronim Barczak, który w latach 1972-1985 rozegrał ich 367. Piotr Reiss w ekstraklasie zagrał po raz 320. - choć występował w lidze niemieckiej, a także w Amice Wronki i Warcie Poznań, to w najwyższej polskiej lidze grał tylko w Lechu Poznań. Legendarny napastnik Kolejorza w niedzielę rozegrał jednak 400. mecz w Lechu, wliczając w to także inne rozgrywki, w których poznaniacy brali udział.

Piotr Reiss debiutował w Lechu Poznań aż 18 lat temu - 30 lipca 1994 roku. Zagrał od pierwszej minuty meczu ligowego z ŁKS Łódź i strzelił wtedy gola. W Kolejorzu występował do jesieni 1998 roku, gdy został sprzedany do Niemiec, do klubu Hertha BSC Berlin. Reprezentował także barwy MSV Duisburg oraz Greuther Fürth. Wiosną 2002 roku miał miejsce jego pierwszy powrót do Lecha, jeszcze wtedy drugoligowego i walczącego o awans.

Po raz drugi Piotr Reiss rozstał się z nim w lutym 2009 roku, gdy postawiono mu zarzuty korupcyjne, a klub go zawiesił, a następnie nie przedłużył gasnącego kontraktu. Reiss znalazła się w Warcie Poznań, na zapleczu ekstraklasy. Wrócił do Kolejorza teraz.

O POWROCIE PIOTRA REISSA PODYSKUTUJMY NA FACEBOOKU