Trener Mariusz Rumak: Może zmienię zdanie w sprawie Jakuba Wilka

- Usłyszeć od trenera, że nie pasuje się do koncepcji zespołu to nic miłego, a jednak Jakub Wilk się nie obraził. Jego zaangażowanie na treningach jest bardzo duże. Kto wie, czy nie zmienię zdania na temat jego dalszej gry w Lechu - mówi trener Kolejorza Mariusz Rumak.
Jakub Wilk wrócił do Lecha Poznań z wypożyczenia do Lechii Gdańsk. U trenera Mariusza Rumaka nie miał specjalnie szans przebić się do pierwszego składu. Jak wyjaśnia poznański szkoleniowiec, ten wychowanek Kolejorza jest za wolny. - Nie pasuje lokomocyjnie - określa to oficjalnie trener Mariusz Rumak.

- Nie przejmuję się, robię swoje i zapieprzam na treningach - mówił Jakub Wilk . A trener Mariusz Rumak to dostrzega. - Zaangażowanie Kuby Wilka w trening jest bardzo duże. Nie obraził się, co świadczy o jego rozsądku. Nie należę bowiem do trenerów, którzy zwracają uwagę na to, czy się ktoś obraża, czy nie. On natomiast postanowił zrobić to, co świadczy o jego dojrzałości - trenuje i stara się pokazać na treningach, że zasługuje na grę - mówi szkoleniowiec.

Trener Mariusz Rumak wpuścił Jakuba Wilka do gry w meczu z GKS Bełchatów i to po jego dośrodkowaniu padł zwycięski gol Bartosza Ślusarskiego na 1:0.

- Nie zmieniam zdania na temat przydatności Jakuba Wilka w kwestii dalszego rozwoju drużyny w takim kierunku, na jakim mi zależy. Chcemy być szybsi, przez to nieprzewidywalni - mówi trener Kolejorza. - Jakub Wilk szybszy już nie będzie i przez to w ten szablon się nie wpisuje. Jednakże wciąż może się przydać w sytuacjach, gdy chcemy utrzymać piłkę wysoko, wspomóc środkowych pomocników. Wciąż może wiele wnieść.

Trener zaznacza: - Nie jestem nieomylny, a praca, jaką wykonuje Jakub Wilk, daje mi do myślenia. Chwilami przecierałem oczy. Jestem bardzo zadowolony z jego postawy, więc kto wie, czy nie zmienię zdania. Nie jest tak, że gdy raz coś sobie wymyślę, to się tego trzymam.

Mariusz Rumak mówi także, że rozważa wystawianie Jakuba Wilka na innych pozycjach, ale brakuje czasu i możliwości na testowanie takich eksperymentów. - Kuba ma zbyt wiele walorów ofensywnych, by wystawiać go w obronie. Tu sytuacja jest podobna jak z Mateuszem Możdżeniem - przyznaje trener Lecha Poznań.

JAKIE POWINNY BYĆ LOSY JAKUBA WILKA? - PODYSKUTUJMY NA FACEBOOKU

Czy Jakub Wilk przyda się Lechowi Poznań?