WASZYM ZDANIEM. Lech Poznań powinien był zapłacić za grę z FC Barceloną?

Nasza informacja o tym, że Lech Poznań miał możliwość towarzyskiej gry z FC Barceloną, ale ją odrzucił, gdyż musiałby uiścić 2 mln euro, wywołała wiele Waszych komentarzy. Spora część czytelników uważa, że to błąd, ale inni zwracają uwagę na duże ryzyko finansowe związane z organizacją takiego meczu.
Internauta o nicku mioogorkach uważa, że Lech Poznań popełnił poważny błąd. "Mogli zrobic ankiete na fejsie czy gdziekolwiek, wiem ze to nie daje 100% pewnosci, no ale mieliby chociaz jakis obraz. Wystarczy pomyslec, ze sa ludzie ktorzy NIGDY nie zobacza Barcelony na zywo, a tak za 200pln mogliby.... no ale coz, to nie ja pracuje w marketingu Lecha." - pisze.

"i to nie ty byś stracił :)" - krótko paruje leming66.

"Na mecz z Barcą ludzie przyjechaliby z całej Polski - bez problemu zapełniliby stadion nawet za 300 zł. Zawsze to taniej niż bilet na samolot. Plus promocja klubu w regionie - więcej kibiców, więcej biletów sprzedanych w lidze. Duży błąd wynikający z krótkowzroczności." - krytykuje swedzi_mnie_palec

Na to mkozi10: "pisząc to robisz błąd wynikający z braku wiedzy o polskim społeczeństwie, większości ludzi w Polsce, w tym mnie nie stać na to aby wydać trzy stówy na bilet, drugie trzy na transport żeby zobaczyć barce przez 90 min i to pewnie pozbawioną gwiazd, jeśli masz na to chajs, to jedź do Hiszpanii i podziwiaj idoli..."

Tę wypowiedź kontruje martino70: "większości ludzi w Polsce stać by nie było, ale prawdopodobnie 40-tysięczna mniejszość potrzebna do wypełnienia stadionu by się znalazła. Dwie stówy ludzie płacą, by oglądać światowe gwiazdy na koncertach, więc myślę, że nawet na mecz towarzyski z United czy Barcą miłośnicy tych klubów by się wybrali za taką cenę (a może nawet wyższą)."

Rhaan24 przypomina: "w Polsce jest masa fanów Barcelony Realu i innych klubów, zakładasz że większość ludzi nie stać, może 50% polaków faktycznie nie, ale drugie 50% czyli jakieś 20mln już tak. Ludzie wydają po 500zl+ żeby pojechać do innego kraju na koncert ulubionej kapeli, więc niby czemu mieliby nie wydać 200zl+ na mecz ulubionej drużyny. Oczywiście w takiej sytuacji trzeba wziąć pod uwagę że w większości przyszliby fani Barcy a nie Lecha."

Tego nie może zrozumieć der.die.das:´" Jak można być fanem jakiejś zas*anej Barcelony albo Realu? ja rozumiem, jakbym mieszkał w tej Barcelonie, choć kilka miesięcy, bywał tam na stadionie. OK. Ale mieszkając w jakiejś pipidówce u nas? Skąd nagle fani Barcelon i Realów w Dawidach Bankowych i Samoklęskach Dużych???"

Całą dyskusję na ten temat można prześledzić na tym forum

WASZE OPINIE CHĘTNIE POZNAMY TAKŻE NA FACEBOOKU - POZNAN.SPORT.PL

Czy Lech Poznań powinien zapłacić za możliwość towarzyskiej gry z FC Barceloną?