Takiego pojedynku jeszcze nie było! Byłe gwiazdy Lecha Poznań zmierzą się w Bundeslidze

Robert Lewandowski był pierwszym snajperem Lecha Poznań do 2010 roku, Artjoms Rudnevs zastąpił go i strzelał gole do tego roku. O godz. 15.30 obydwaj zmierzą się w meczu Bundesligi - Borussia Dortmund vs Hamburger SV.
Mecz w Hamburgu jest jednym z hitów tej kolejki. Dla fanów Lecha Poznań i wielu kibiców w Polsce to okazja, by zobaczyć w bezpośrednim boju dwie wielkie gwiazdy Kolejorza i całej polskiej piłki. Wszak Robert Lewandowski był w barwach Lecha królem strzelców ekstraklasy w 2010 roku, a Artjoms Rudnevs sięgnął po koronę w 2012 roku.

Co ciekawe, obydwaj piłkarze nie mieli okazji, by stanąć naprzeciw siebie. W Lechu Poznań się minęli - Łotysz trafił na Bułgarską właśnie wtedy, gdy z Lecha do Niemiec odszedł Robert Lewandowski. Kiedy w 2011 roku doszło do towarzyskiego meczu Kolejorza z Borussią Dortmund w Poznaniu, Artjoms Rudnevs w nim nie wystąpił. Z kolei podczas tegorocznego towarzyskiego meczu reprezentacji Polski i Łotwy, w którym grał Rudnevs, zabrakło z kolei Roberta Lewandowskiego.

Teraz będą mieli okazję zagrać przeciwko sobie, o ile... znów się nie miną. O ile bowiem Robert Lewandowski może być pewny miejsca w wyjściowym składzie BVB, o tyle Artjoms Rudnevs dopiero o nie walczy. Ma na koncie tylko 192 rozegrane w Bundeslidze minuty i jedną asystę. Prawdopodobnie wejdzie na murawę z ławki, jak to zdarzyło się podczas trzech rozegranych już meczów HSV. Pytanie jednak, w której minucie i czy na murawie będzie wtedy jeszcze Robert Lewandowski.

Spotkanie w Hamburgu rozpocznie się o godz. 15.30.

KTO JEST LEPSZY - ROBERT LEWANDOWSKI CZY ARTJOMS RUDNEVS

Kto jest lepszym napastnikiem?