Na meczu Lech Poznań - Pogoń Szczecin padnie rekord?

Ponad 25 tysięcy biletów i karnetów rozeszło się na niedzielny mecz Lecha Poznań z Pogonią Szczecin. A to oznacza, że w Poznaniu kroi się rekordowa frekwencja w sezonie, która zapewne przekroczy 30 tysięcy widzów!
- Moim marzeniem jest poprowadzić zespół przy pełnym stadionie na Bułgarskiej - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak. Jako pierwszy szkoleniowiec nie miał takiej okazji - ostatnie komplety widzów na Bułgarskiej to mecze Kolejorza w europejskich pucharach jesienią 2010 roku.

W tym sezonie jednak frekwencja na meczach Lecha systematycznie rośnie - od 15 tys. na meczu z Ruchem Chorzów przez 27 tys. na spotkaniu z Górnikiem Zabrze aż po...

Nie wiadomo, ile osób ostatecznie przyjdzie na niedzielny mecz z Pogonią Szczecin (godz. 17), ale może paść rekord sezonu nie tylko na meczach Lecha, ale i w całej ekstraklasie. 25,5 tysięcy sprzedanych dotąd biletów i karnetów oznacza dla Kolejorza dochód sięgający pół miliona złotych i wielce prawdopodobne przekroczenie granicy 30 tysięcy widzów na stadionie, który mieści 43 tysiące osób. Do Poznania przyjedzie też 1500 fanów ze Szczecina.

Ostatni raz ponad 30 tysięcy osób oglądało mecz w Polsce 30 października zeszłego roku, gdy do Poznania zjechała warszawska Legia. W marcu, na derbach Warszawy było ich 29 tysięcy.

Mecz z Pogonią Szczecin interesuje poznaniaków nie tylko dlatego, że rywalizacja z portowcami ma wiele lat tradycji, a kibice obu klubów nie lubią się nawzajem. Także dlatego, że Pogoni nie było w ekstraklasie od 2007 roku. Nie było też dawno jej meczu z Lechem, którego kibice podczas sezonu, w którym Pogoń spadała skandowali jej na Bułgarskiej: "Szybko wracajcie, hej Pogoń, szybko wracajcie!". Na dodatek na niedzielny mecz obowiązuje promocja - każdy posiadacz karnetu może wziąć na mecz osobę, która zapłaci wtedy za bilet tylko 1 zł.

JAK BĘDZIE NA MECZU LECHA Z POGONIĄ - PODYSKUTUJMY NA FACEBOOKU