Piotr Reiss - pogromca Pogoni Szczecin - tym razem nie zagra?

Po raz pierwszy od pięciu lat Lech Poznań zagra w niedzielę z Pogonią Szczecin. Gdy oba zespoły zmierzyły się w ekstraklasie po raz ostatni, na boisku szalał Piotr Reiss. Teraz kibice, którzy przyjdą na stadion, by zobaczyć jego powrót do Kolejorza, mogą się go nie doczekać.
18 kwietnia 2007 roku szczecińska Pogoń przegrała na Bułgarskiej 0:3, a hat-trickiem popisał się wtedy Piotr Reiss, kroczący po koronę króla strzelców ekstraklasy w wieku 35 lat. Dziś piłkarz ten ma lat 40 i raczej małe szanse na wyjście na niedzielny mecz z Pogonią.

Po ostrych treningach, jakie Piotr Reiss zafundował sobie ostatnio, by móc grac w Lechu, przeżywa spory spadek formy . Trener Lecha Mariusz Rumak na pewno nie wystawi go od pierwszej minuty, pytanie czy w ogóle dojdzie do pierwszego po trzech latach meczu Piotra Reissa w barwach Kolejorza.

- Wiem, że mecz z Pogonią to idealny moment na taki debiut, ale szanując historię, nie mogę kierować się sentymentami, lecz dobrem zespołu - mówi trener Mariusz Rumak. - Nie wykluczam występu Piotra Reissa, ale nawet on nie jest ponad dobro drużyny i innych graczy.

Paradoksalnie o występ Piotra Reissa będzie łatwiej wtedy, gdy ... Lechowi nie będzie się ten mecz układał. Przy pewnym wprowadzeniu trener Rumak prędzej wpuści bowiem młodzież. - Zależy mi na tym, żeby jak najwięcej młodych chłopaków z regionu grało w Lechu. Mam pewien plan rozwoju młodych piłkarzy, który zakłada w jakich sytuacjach powinienem ich wpuszczać. Doświadczeni gracze nie mogą zabierać im miejsca - uzasadnia.

Piotr Reiss nie musi tez na razie robić żadnych porządków w szatni, gdyż ta - jak zapewnia trener Mariusz Rumak - takowych nie wymaga. - Mam spokój w szatni i Piotr Reiss w te normy wszedł - mówi szkoleniowiec. - Nie wymagamy żadnych ruchów w szatni, gdyż mam mentalnie dojrzały zespół, który jest spokojny wtedy, gdy powinien i pobudzony, gdy sytuacja tego wymaga. Brakuje nam za to dojrzałości na boisku i w grze. Tu jest jeszcze sporo do zrobienia - dodaje.

KIEDY PIOTR REISS ZAGRA W LECHU - PODYSKUTUJMY NA FACEBOOKU