Mistrzowie Niemiec lepsi od wicemistrzów Polski w meczu juniorów. W składzie Herthy Berlin - Polacy!

Hertha Berlin pokonała 2:1 Lecha Poznań w towarzyskim pojedynku drużyn U-19 rozegranym we Wronkach na otwarcie Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań.
Młodzi lechici prowadzili do przerwy 1:0, a gola strzelili w ostatniej akcji pierwszej części. Niemieckiego bramkarza pokonał strzałem z linii pola karnego Ernest Graś. To był wynik nieco na wyrost, bo jeśli ktoś miał przewagę w pierwszych 45 minutach, to byli to gracze Herthy. Już na początku meczu mogli prowadzić, ale jeden z berlińczyków trafił piłką w słupek.

Na środku obrony gości grał od początku Gracjan Horoszkiewicz. W przerwie opuścił boisko, a wszedł na nie lewy obrońca Rafał Włodarczyk. Obaj piłkarze Herthy to młodzieżowi reprezentanci Polski, brązowi medaliści niedawnych mistrzostw Europy U-17. Trzeci polski kadrowicz w ekipie Herthy, Vincent Rabiega, przyjechał do Wronek, ale mecz oglądał ubrany w dres. W Lechu wystąpił w pierwszej części Adrian Cierpka, który także był podstawowym zawodnikiem reprezentacji prowadzonej przez Marcina Dornę. Zabrakło za to Karola Linetty'ego, który dzień wcześniej wystąpił w spotkaniu Młodej Ekstraklasy.

Po zmianie stron w meczu Lecha z Herthą młodzi Niemcy mieli już bardzo wyraźną przewagę. Gole zdobyli w bardzo podobny sposób, gdy po strzałach rywali bramkarz Lecha Beniamin Małecki odbijał piłkę zbyt słabo i gracze Herthy z bliska trafiali do siatki.

W środę we Wronkach Lech Poznań oficjalnie otworzył akademię piłkarską, w której szkoli blisko 300 młodych zawodników.