Młoda Ekstraklasa. Lech Poznań pokonał GKS, Karol Linetty nowym kapitanem

Piłkarze Lecha Poznań pokonali 2:1 GKS Bełchatów w czwartej kolejce Młodej Ekstraklasy. Cały mecz rozegrali Szymon Drewniak i Bartosz Bereszyński, którzy byli z pierwszym zespołem Kolejorza dzień wcześniej w Bełchatowie.
GKS Bełchatów objął prowadzenie w 17. minucie po golu Seweryna Michalskiego. Lech Poznań wyrównał po golu Patryka Wolskiego w 63. minucie. Przez ostatni kwadrans oba zespoły grały w dziesięcioosobowych składach (w Lechu czerwoną kartkę obejrzał Krystian Sanocki), a bramkę na wagę zwycięstwa udało się zdobyć bramkę Kolejorzowi. W ostatniej minucie dokonał tego Dominik Chromiński, który parę chwil wszedł na boisko.

Zespół ma nowego szefa na boisku. - Zdecydowaliśmy, że opaska kapitańska trafi do Linettego, bo cały czas szukamy lidera mentalnego. Wydaje się, że Karol do tej roli się nadaje - powiedział po meczu trener Lecha Poznań ME Patryk Kniat na oficjalnej stronie klubu.

Skład Lecha: Jakub Miszczuk - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Adrian Cieśla (46. Błażej Cyfert), Jarosław Ratajczak, Adam Gajda (71. Krystian Sanocki Cz), Karol Linetty (83. Dominik Chromiński), Szymon Drewniak, Piotr Fontowicz (46. Wiktor Witt), Bartosz Bereszyński, Patryk Wolski (83. Dawid Kownacki).

W związku z tym, że kolejki 14, 15 i 16 zostały rozegrane awansem, był to już siódmy mecz zespołu Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań w tym sezonie. W tabeli Kolejorz jest szósty z 10 punktami.