Sport.pl

Piłkarz Lecha bliżej mundialu. Panama wygrała ważny mecz

Obrońca Lecha Poznań Luis Henriquez rozegrał 90 minut w meczu reprezentacji Panamy i Kanady w eliminacjach do brazylijskiego mundialu. Panama wygrała 2:0 i jest coraz bliżej sensacyjnego awansu na mistrzostwa świata.
W strefie CONCACAF, która obejmuje Amerykę Północną, Środkową i Karaiby, eliminacje weszły już w przedostatnią fazę. To walka w czterozespołowych grupach. Po dwie najlepsze ekipy z tych grup zdobywają awans do fazy finałowej, w której zagra sześć drużyn. Trzy awansują na mundial, a czwarta zagra jeszcze o niego baraż.

Na razie w czterozespołowej grupie Panama jest na czele, przed Hondurasem, Kanadą i Kubą. W powrocie na fotel lidera pomogło Panamczykom zwycięstwo nad Kanadą, odniesione po golach Rolando Blackburna i Blasa Pereza. Lechita Luis Henriquez rozegrał cały mecz - od kilku lat ma pewne miejsce w reprezentacji prowadzonej przez legendę panamskiego futbolu, Julio Dely Valdesa.

Panama jest rewelacją nie tylko tych eliminacji, ale od roku jest też rewelacją całej strefy. Przypomnijmy, że w 2011 roku została trzecią ekipą Złotego Pucharu CONCACF, czyli mistrzostw strefy. Ustąpiła jedynie Meksykowi i Stanom Zjednoczonym. Panamczycy liczą na to, że nadal będą trzecią siłą tej części Ameryki i w związku z tym awansują na mundial, po raz pierwszy w historii.

Następny mecz w kwalifikacjach do brazylijskiego mundialu Panama rozegra 12 października. Jej rywalem będzie Honduras.

Więcej o:
Komentarze (2)
Piłkarz Lecha bliżej mundialu. Panama wygrała ważny mecz
Zaloguj się
  • bankowiecjacek

    Oceniono 6 razy 4

    Git majonez :)

  • pyra314

    Oceniono 4 razy 0

    Gdzie ta fota została zrobiona ? Luis jest w klubowej koszulce a nie reprezentacyjnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX