Luis Henriquez gra w reprezentacji Panamy kluczowy mecz o mundial

Nie ma w Lechu Poznań piłkarza, który miałby na koncie więcej występów w kadrze narodowej niż Panamczyk Luis Henriquez. Nie ma też piłkarza, który w walce o finały mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku byłby tak zaawansowany.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

W strefie CONCACAF, która obejmuje Amerykę Północną, Środkową i Karaiby, eliminacje weszły już w przedostatnią fazę. To walka w czterozespołowych grupach. Po dwie najlepsze zdobywają awans do finału. W nim zagra sześć drużyn. Trzy awansują na mundial, a jedna zagra jeszcze o niego baraż.

Panama jest rewelacją nie tylko tych eliminacji, ale od roku jest też rewelacją całej strefy. Przypomnijmy, że w 2011 roku została trzecią ekipą Złotego Pucharu CONCACF, czyli mistrzostw strefy. Ustąpiła jedynie Meksykowi i Stanom Zjednoczonym. Panamczycy liczą na to, że nadal będą trzecią siłą tej części Ameryki i w związku z tym awansują na mundial, po raz pierwszy w historii.

Są na dobrej drodze, ale wiele zależy od meczu, który zostanie rozegrany w Panama City o godz. 3 w nocy z wtorku na środę czasu polskiego. Panama zagra u siebie z Kanadą.

W piątek Panamczycy nieoczekiwanie w sumie - biorąc ich pozycję ze Złotego Pucharu CONCACAF - ulegli Kanadyjczykom w Toronto 0:1. To zagęściło sytuację w ich grupie, w której Panama prowadziła zdecydowanie dzięki wspaniałemu, wyjazdowemu triumfowi nad finalistą ostatniego mundialu w RPA, Hondurasem. teraz drużyna Luisa Henriqueza jest druga, ze stratą punktu do Kanady, ale już po piętach depcze jej tenże Honduras. Traci do Panamczyków tylko dwa punkty. Jeśli zatem Luis Henriquez i jego reprezentacja stracą punkty z Kanadą także u siebie, ich marzenia o awansie na mundial mogą zostać pogrzebane. Honduras podejmuje bowiem słabą Kubę, pewnie ją pokona. Dojdzie Panamę i w bezpośrednim, rewanżowym meczu z tą ekipą może wystarczyć mu remis.

Zaplanowane na godz. 3 w nocy spotkanie Panama-Kanada ma zatem dla Luisa Henriqueza olbrzymie znaczenie i może zdecydować o awansie z grupy. Lechita Luis Henriquez zapewne wystąpi przez pełne 90 minut. Jest żelaznym kadrowiczem trenera Julio dely Valdesa.