Były piłkarz Lecha Poznań wprowadził zespół do farerskiej ekstraklasy

Pod koniec lat 70. Piotr Krakowski był napastnikiem Lecha Poznań, potem grał m.in. w Olimpii Poznań, Zagłębiu Lubin i Warcie Poznań. Teraz znów odniósł sukces jako trener - awansował z zespołem 07 Vestur do ekstraklasy Wysp Owczych.
To nie pierwsze godne uwagi osiągnięcie Piotra Krakowskiego w karierze szkoleniowca. W 2001 roku poprowadził B36 Torshavn do tytułu po tym jak jego zespół wygrał 15 z 18 spotkań w sezonie. Wcześniej, w 1989 roku Piotr Krakowski był też mistrzem Wysp Owczych jako piłkarz B71 Sandoy, zdobył sześć goli w 18 meczach. W bramce tego zespołu stał Wiesław Zakrzewski, były bramkarz m.in. Lecha i Olimpii Poznań, a ojciec byłego napastnika Kolejorza i Warty Poznań, Zbigniewa Zakrzewskiego.

Najnowszy sukces Piotra Krakowskiego odnotowuje serwis 90minut.pl. Czytamy tam, że zespół Polaka zapewnił sobie awans z II ligi Wysp Owczych na dwie kolejki przed końcem sezonu. "Po 25 kolejkach 07 Vestur ma 62 punkty i przewodzi tabeli II ligi (1. deild). Dzięki wyjazdowej wygranej 4-1 (1-1) z rezerwami B68 Toftir klub Krakowskiego ma osiem punktów przewagi nad trzecim w tabeli zespołem - Skála (awansują dwie drużyny)". 07 Vestur jest liderem z bilansem dwudziestu zwycięstw, dwóch remisów i trzech porażek, wyprzedza wicelidera, AB Argir o siedem punktów.

Jeśli wierzyć stronie transfermarkt.de, jedynym piłkarzem 07 Vestur, który przedstawia jakąkolwiek wartość na rynku transferowym, jest 27-letni pomocnik Brian Olsen, sprowadzony do drużyny w trakcie sezonu. Jest wyceniany na 50 tys. euro.

Piotr Krakowski na lechpoznan.wikidot.com.

Tak wygląda dzisiaj Piotr Krakowski

''Usportowione Owce'' - ciekawy artykuł na temat piłki nożnej na Wyspach Owczych