Lech Poznań trenował w Koninie, na oczach konińskich kibiców

Trening na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie przeprowadził z zespołem Lecha Poznań jego trener Mariusz Rumak. To część akcji ?Lech na landach?, w ramach której Kolejorz objeżdża miasta regionu i zyskuje nowych kibiców oraz odwiedza już istniejących.
Lechowi Poznań kibicuje się w niemal całej Wielkopolsce. W ramach akcji "Lech na landach" piłkarze Kolejorza odwiedzili już zatem m.in. Nowy Tomyśl, Gniezno, Ostrów Wlkp. czy Wolsztyn. teraz znalazł się w Koninie, gdzie w rzęsistym deszczu trener Mariusz Rumak przeprowadził trening na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego.

- To wcale nie był trening pokazowy. Nie przygotowaliśmy żadnych specjalnych zajęć ani sztuczek. To normalna jednostka treningowa, która nie zakłóca nam cyklu przygotowań, ale wpisuje się w niego - tłumaczył poznański szkoleniowiec Mariusz Rumak. Lech trenował oczywiście bez swoich kadrowiczów .

- Wiemy, co znaczy Lech dla kibiców i jak popularny jest w regionie. Dlatego odwiedzamy kibiców spoza Poznania - mówił Piotr Reiss, zawodnik Lecha.

Kibice z Konina przyszli na stadion dość licznie, mimo deszczu. Lech Poznań ustanowił przy boisku treningowym stanowisko wyrabiania sobie kart kibica, z którego korzystali koninianie. Flaga Konina jest stale obecna podczas meczów na Bułgarskiej, a Górnik Konin jest klubem współpracującym z Kolejorzem.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!