Polska wygrywa ze Szwajcarią. Grali trzej Wielkopolanie

Dwaj piłkarze Lecha Poznań - Bartosz Bereszyński i Szymon Drewniak - a także Jakub Kiełb z Tura Turek wystąpili w meczu reprezentacji Polski U-20, wygranym 2:1 ze Szwajcarią U-20. Tym spotkaniem biało-czerwoni rozpoczęli rywalizację w towarzyskim Turnieju Czterech Narodów
Bartosz Bereszyński zagrał jako skrzydłowy, a Jakub Kiełb jako boczny obrońca - obaj rozegrali pełne 90 minut. Dopiero w przerwie trener Władysław Żmuda postawił na pomocnika Kolejorza, Szymona Drewniaka. W tym momencie wynik spotkania był już ustalony. To goście w 29. minucie objęli prowadzenie na stadionie w Sulejówku. Polacy odpowiedzieli dwoma trafieniami w ciągu niespełna kwadransa i zwyciężyli zasłużenie.

Tak rozpoczęła się 12. edycja Turnieju Czterech Narodów. To towarzyskie rozgrywki, w których Polacy startują po raz trzeci. Zastąpili Austriaków. Na stałe w stawce są jeszcze Szwajcarzy, Włosi i Niemcy. Ci ostatni bronią tytułu i to właśnie z nimi Polska zmierzy się w niedzielę. Mecz zostanie rozegrany w Niemczech.

Polska U-20 - Szwajcaria U-20 2:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Remo Freuler (29. minuta), 1:1 Krzysztof Kopciński (35.), Dominik Furman 2:1 (42.)

Polska U-21: Budzyński (46. Szumski) - Pazio, Tadrowski, Nalepa, Kiełb - Kopciński (57. Kotus), Furman, Piekarski (46. Szwoch), Przybyłko (90. Bobek), Bereszyński - Kamiński (46. Drewniak).