Mecz Polski w pay-per-view jak brak orła na koszulce? Kibice wzywają do buntu

Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców apeluje, by nie korzystać z transmisji meczów reprezentacji Polski w systemie pay-per-view. Po raz kolejny ludzie związani z polską piłką traktują drużynę narodową jak towar wystawiany na sprzedaż - czytamy w komunikacie zamieszczonym na facebooku przez stowarzyszenie kibiców Wiara Lecha. Kibice zapowiadają akcję porównywalną z tą, która doprowadzila do powrotu orła na koszulki reprezentacji..
W komunikacie czytamy: "Niedawno potrzeba było bardzo silnych protestów kibiców, by uzyskać coś tak oczywistego, jak pozostawienie państwowego godła na koszulkach zawodników. Teraz proponuje się transmisje w paśmie zamkniętym."

Związek stowarzyszeń kibiców zaapelował do władz PZPN, TVP oraz spółki Sportfive o natychmiastową zmianę decyzji, a do wszystkich kibiców - o bojkot pay-per-view. Akcja zaczyna zataczać coraz większe kręgi na portalach społecznościowych.

Fani oburzeni

Na facebookowym profilu Sport.pl trwa żarliwa dyskusja. "Nam powinni płacić, aby taki chłam oglądać, a nie że ja za taką padakę, co prezentuje nasza reprezentacja będę płacić. Nie ma takiej możliwości. Bojkot i już" - pisze Marcin Moskwa."Kupowanie 'prawa do oglądania' meczów reprezentacji Polski graniczy chyba z masochizmem..." - dodaje Jarosław Ratkowski. "Jestem za buntem!!! Koniec popierania polityki PZPN i Sportfive - to zdanie Tomasa JoQryta. POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Czy zamierzasz kupić pay-per-view na mecz z Czarnogórą?