Z Lechem Poznań zdobył mistrzostwo Polski, teraz poprowadzi wicemistrza

Były trener Lecha Poznań, Jacek Zieliński został nowym szkoleniowcem Ruchu Chorzów. Zastąpił Tomasza Fornalika, który prowadził zespół od początku sezonu. "Niebiescy" przegrali w ekstraklasie wszystkie trzy mecze i nie zdobyli jeszcze gola. Lechowi ulegli 0:4.
Jacek Zieliński pracował w Lechu Poznań od czerwca 2009 roku, gdy zastąpił Franciszka Smuda, do listopada 2010 roku, kiedy w przededniu meczu z Manchesterem City w Lidze Europejskiej. Przeciwko Anglikom Kolejorza poprowadził już Jose Bakero. Największym sukcesem Jacka Zielińskiego było oczywiście mistrzostwo Polski, zdobyte w sezonie 2009/10 oraz awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Po dymisji w Kolejorzu 51-letni dzisiaj szkoleniowiec wrócił do Polonii Warszawa, ale pracował w niej tylko do marca tego roku. W ostatnim meczu poprowadził polonistów przeciwko Koronie Kielce (0:3). I od meczu z kielczanami rozpocznie pracę w Chorzowie. Potem był bezrobotny i jeszcze w ubiegłym tygodniu występował jako ekspert telewizyjny.

Od tego sezonu piłkarzem Ruchu Chorzów jest Marcin Kikut, który przeniósł się do zespołu mistrzów Polski po wielu latach spędzonych w Poznaniu. Tu pracował m.in. z Jackiem Zielińskim.

Nieoficjalnie: Jacek Zieliński nowym trenerem Ruchu Chorzów!

Spośród trenerów Lecha Poznań ostatnich lat najbardziej cenię: