Jacek Zieliński pracował w Lechu Poznań od
czerwca 2009 roku, gdy zastąpił Franciszka Smuda, do
listopada 2010 roku, kiedy w przededniu meczu z Manchesterem City w Lidze Europejskiej. Przeciwko Anglikom Kolejorza poprowadził już Jose Bakero. Największym sukcesem Jacka Zielińskiego było oczywiście mistrzostwo Polski, zdobyte w sezonie 2009/10 oraz awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej.
Po dymisji w Kolejorzu 51-letni dzisiaj szkoleniowiec wrócił do Polonii
Warszawa, ale pracował w niej tylko do marca tego roku. W ostatnim meczu poprowadził polonistów przeciwko Koronie Kielce (0:3). I od meczu z kielczanami rozpocznie pracę w Chorzowie. Potem był bezrobotny i jeszcze w ubiegłym tygodniu występował jako ekspert telewizyjny.
Od tego sezonu piłkarzem Ruchu Chorzów jest Marcin Kikut, który przeniósł się do zespołu mistrzów Polski po wielu latach spędzonych w Poznaniu. Tu pracował m.in. z Jackiem Zielińskim.
Nieoficjalnie: Jacek Zieliński nowym trenerem Ruchu Chorzów!