Przetrzebiony Lech Poznań trenuje bez siedmiu piłkarzy

Siedmiu zawodników Lecha Poznań zostało powołanych do reprezentacji swoich krajów i już opuściło Kolejorza, by udać się na zgrupowania. W większości to piłkarze reprezentacji młodzieżowych.
W gronie zawodników, którzy wyjechali z Poznania są: reprezentant Polski Rafał Murawski, który szykuje się do meczów z Czarnogórą i Mołdawią; reprezentant Bułgarii Aleksandar Tonew, który szukuje się do meczów eliminacji mistrzostw świata 2014 roku z Włochami i Armenia oraz reprezentant Panamy Luis Henriquez, który szykuje się do kluczowych dla swej drużyny meczów kwalifikacji mundialu z Kanadą.

Większość nieobecnych stanowią jednak młodzieżowcy. Na mecze kadry U-21 z Rosją oraz Portugalią jedzie Marcin Kamiński, w młodszej kadrze U-20 przeciwko Niemcom i Szwajcarią wystąpią Szymon Drewniak i Bartosz Bereszyński, a na mecze kadry U-19 ze Słowenią wyjechał Tomasz Kędziora.

Lech Poznań trenuje zatem w okrojonym składzie. Trening otwarty przewidziany jest na czwartek. W piątek zespół Kolejorza wyjedzie do Konina, gdzie w ramach akcji "Lech na landach" przeprowadzi o godz. 16 pokazowy trening na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego.