Najwyższa frekwencja w sezonie na meczu Lech Poznań - Górnik Zabrze

27 130 osób obejrzało mecz Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze w niedzielne popołudnie. To najwyższa frekwencja sezonu - większa nawet niż tłumy na spotkaniu Kolejorza z Żetysu Tałdykorgan w Lidze Europejskiej.
Wtedy mecz obserwowało 23 108 widzów. Także kolejne spotkania Lecha Poznań w pucharach ani pierwszy mecz sezonu z Ruchem Chorzów nie przekraczają liczby widzów, która obserwowała spotkanie z Górnikiem Zabrze. To 27 130 kibiców, co oznacza największa frekwencję na Bułgarskiej od 3 maja tego roku i meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Wtedy na widowni poznańskiego obiektu zasiadło o ... 54 osoby więcej!

Był to jednak jedyny taki wypadek w rundzie wiosennej. Natomiast aż 33 tys. kibiców zasiadło na trybunach jesienią 2011 roku, jeszcze za czasów trenera Jose Bakero, gdy Kolejorz grał z Legią Warszawa. Tej jesieni także podejmuje Legię - w listopadzie. A będzie już wtedy grał w jego szeregach Piotr Reiss. - Moim marzeniem jest wystąpić przy komplecie widzów na Bułgarskiej - mówi szkoleniowiec Lecha Mariusz Rumak.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!