Sport.pl

Przestawiany na skrzydło Vojo Ubiparip potrzebuje czasu

Serb Vojo Ubiparip gra poniżej oczekiwań kibiców Lecha Poznań. - Jest tak skuteczny jak inni. W dwóch meczach strzelił jedną bramkę - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak i zamierza wystawiać go na skrzydle.
- Gdy obserwowałem grę Vojo Ubiparipa, doszedłem do wniosku, że lepiej nadaje się on do gry przodem do bramki niż tyłem do niej - mówi trener Lecha Poznań mariusz Rumak. - Zatem zamierzam wystawiać go bardziej na skrzydle niż na klasycznej pozycji środkowego napastnika. On natomiast całe życie grał jako napastnik, ma mniej nawyków gry w obronie. Potrzebuje czasu, by się do tego przyzwyczaić.

Mariusz Rumak przyznał, że przeprowadza rozmowy z Vojo Ubiparipem na temat jego postawy. - Nie za wiele jednak, bo ja staram się piłkarzy ukierunkowywać, a nie być ich mentorem. Vojo sam musi sobie poradzić ze swoją grą - tłumaczy trener. - Jeżeli postawę Vojo Ubiparipa zacznie się zbyt często stawiać jako problem, on w to uwierzy i będzie mu trudniej. Ja na razie nie widzę problemu w jego grze. Spośród moich pięciu napastników trzech strzeliło bramkę w początkowych meczach sezonu. On jest jednym z nich.

Vojo Ubiparip to dobry napastnik?
Więcej o:
Komentarze (3)
Przestawiany na skrzydło Vojo Ubiparip potrzebuje czasu
Zaloguj się
 • 13pogrzebacz

  Oceniono 21 razy 11

  Tu nie chodzi tylko o strzelanie bramek. Chodzi o całokształt. Na skrzydło raczej też się nie nadaje, ma za małą szybkość. Nie wiem już sam na jakiej pozycji bym go widział, ale na pewno na żadnej w Lechu. Z całym szacunkiem i sympatia do Voja musze jednak stwierdzić, że ekstraklasa to za wysokie progi na jego nogi..

 • olisasebe95

  Oceniono 3 razy 1

  Też tak sądzę Vojo gra przecietnie mysle ze na ekstraklase jest za slaby mimio ze nasza ekstraklsa jest sama w sobie slaba :) widzalby go w 1 lidze lub niech jedzie gdzieś za granice na malte albo może do Irlandii Północnej tam sobie poradzi

 • franneck

  0

  Bez przesady, Vojo ma ciągle problem psychiczny. Jemu musi zacząć wychodzić, jak strzeli ze trzy bramy serią, a stanie sie to w tych rozgrywkach, uwierzą w niego koledzy i zaczną dogrywać z większą wiarą w efekty. Jak dla mnie powinien grać jednak na środku i być egzekutorem, największą jego wadą jest być może to, że jest mało elastyczny jeśli chodzi o poszukiwanie dla niego pozycji, to środkowy napastnik i tyle... Nie gorszy od Ślusarza, zobaczycie jeszcze! Powinien trochę częściej szukać zwodem strzałów z okolicy 16 metrów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX