Przestawiany na skrzydło Vojo Ubiparip potrzebuje czasu

Serb Vojo Ubiparip gra poniżej oczekiwań kibiców Lecha Poznań. - Jest tak skuteczny jak inni. W dwóch meczach strzelił jedną bramkę - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak i zamierza wystawiać go na skrzydle.
- Gdy obserwowałem grę Vojo Ubiparipa, doszedłem do wniosku, że lepiej nadaje się on do gry przodem do bramki niż tyłem do niej - mówi trener Lecha Poznań mariusz Rumak. - Zatem zamierzam wystawiać go bardziej na skrzydle niż na klasycznej pozycji środkowego napastnika. On natomiast całe życie grał jako napastnik, ma mniej nawyków gry w obronie. Potrzebuje czasu, by się do tego przyzwyczaić.

Mariusz Rumak przyznał, że przeprowadza rozmowy z Vojo Ubiparipem na temat jego postawy. - Nie za wiele jednak, bo ja staram się piłkarzy ukierunkowywać, a nie być ich mentorem. Vojo sam musi sobie poradzić ze swoją grą - tłumaczy trener. - Jeżeli postawę Vojo Ubiparipa zacznie się zbyt często stawiać jako problem, on w to uwierzy i będzie mu trudniej. Ja na razie nie widzę problemu w jego grze. Spośród moich pięciu napastników trzech strzeliło bramkę w początkowych meczach sezonu. On jest jednym z nich.

Vojo Ubiparip to dobry napastnik?