Sport.pl

Piotr Reiss znów zagra w Lechu Poznań! Podpisał kontrakt na pół roku

Do końca 2012 roku piłkarzem Lecha Poznań znów będzie legenda klubu Piotr Reiss. - Później otrzyma stanowisko w klubie - mówi Piotr Rutkowski z zarządu Kolejorza.
- Bardzo się cieszę, że mogę zakomunikować powrót wielkiej legendy na Bułgarską, powrót w roli piłkarza. Piotrek ponownie będzie miał możliwość założenia niebiesko-białej koszulki z numerem 9, kontrakt zostanie podpisany na pół roku. Potem Piotr obejmie w klubie stanowisko, którego jeszcze nie mogę ujawnić. Piotr może wiele wnieść do zespołu, mamy wielu młodych, perspektywicznych zawodników, którym jest w stanie pomóc i doradzić - opowiada Piotr Rutkowski, członek zarządu Lecha Poznań.

- Spełnia się moje marzenie. Zawsze powtarzałem, że Lech to klub, któremu kibicowałem od dziecka, teraz mam okazję do niego wrócić. Jestem przygotowany do gry w ekstraklasie, chciałbym udowodnić swoją przydatność na treningach i przebić się do składu. Chciałbym powalczyć z tą drużyną o mistrzostwo Polski - twierdzi 40-letni Piotr Reiss, który trzy ostatnie sezony spędził w pierwszoligowej Warcie Poznań i był jej najlepszym strzelcem. W 93 meczach zdobył 35 goli.

- Zdaję sobie sprawę, że mój powrót będzie okazją do przypominania sytuacji z lutego 2009 r. [gdy został zatrzymany w sprawie afery korupcyjnej - przyp. red.], ale wszystkie informacje, które mogłem przekazać, już przekazałem. Chciałbym, by ta sprawa jak najszybciej się zakończyła i do końca będę dowodził swojej niewinności. Chcę powiedzieć, że rozumiem decyzję tamtego zarządu, teraz znów dostaję szansę od klubu - dodaje legenda poznańskiego Lecha.

Piotr Reiss ostatni raz w barwach Lecha Poznań wystąpił 17 grudnia 2008 roku. W Rotterdamie wszedł w 90. minucie meczu Pucharu UEFA z Feyenoordem.

Wcześniej w 319 meczach ekstraklasy zdobył dla Kolejorza 108 goli. Jest 19 strzelcem w historii ekstraklasy - jeden gol brakuje mu do Andrzeja Szarmacha i Henryka Reymana, trzy do Grzegorza Laty, a cztery do Ernesta Wilimowskiego.

Poznaniak z 15 golami był królem strzelców rozgrywek w sezonie 2006/2007.

PYTANIE. Czy powrót Piotra Reissa do Lecha Poznań w roli piłkarza to dobry pomysł?
Więcej o:
Komentarze (29)
Piotr Reiss znów zagra w Lechu Poznań! Podpisał kontrakt na pół roku
Zaloguj się
 • paqero

  Oceniono 49 razy 41

  czyli jednak Rumak nie ściemniał, mamy nowego napastnika do końca sierpnia, a wypad do Skandynawii to była zmyłka żeby nam Reissa nie podebrali inni, LOL

 • krzesinki

  Oceniono 37 razy 29

  Zawszę mówiłem, że PAN PREZES RADY NADZORCZEJ JACEK RUTKOWSKI dotrzymuje słowa. Obiecał, że będzie nowy napastnik i jest. Dziękuję PANIE PREZESIE, biegnę po karnet.

 • dio62

  Oceniono 21 razy 19

  polska liga wzmacnia się na potęgę

 • totylkoja000

  Oceniono 20 razy 16

  Niedawno wyjebabaliście go za korupcję, a teraz podpisujecie kontrakt. Panie Rutkowski jest pan Debilem

 • emmetos

  Oceniono 22 razy 12

  Czy to jest ten Reiss co bierze koperte strzela i jest?

 • sylenth

  Oceniono 25 razy 11

  to jest przykład na to jak nasza liga się cofa zamiast rozwijać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX