Dwa gole młodych lechitów i Polska gromi Walię

Aż 5:1 wygrała reprezentacja Polski U-16 sparingowy mecz z rówieśnikami z Walii. Po bramce na boisku w Bangor strzelili Miłosz Kozak i Maciej Kwasigroch z Lecha Poznań.
Obaj młodzi piłkarze Kolejorza wyszli w podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez Mirosława Dawidowskiego i obaj zostali zmienieni w drugiej połowie. Jeszcze w pierwszej części - wygranej przez Polaków 4:0 - pokonywali bramkarza Walijczyków. Miłosz Kozak zdobył pierwszego gola, już w czwartej minucie, a Maciej Kwasigroch - tuż przed przerwą, w 39. minucie (mecze w tej kategorii trają 2x40 minut).

To był drugi w tym tygodniu pojedynek Polski i Walii. Wcześniej biało-czerwoni zwyciężyli 2:0.

Walia U-16 - Polska U-16 1:5

Bramki: 0:1 Miłosz Kozak (4. minuta), 0:2 Adam Ryczkowski (7.), 0:3 Filip Jagiełło (31.), 0:4 Maciej Kwasigroch (39.), 1:4 Harry Wilson (59.), 1:5 Damian Zagórski (72.)

Polska: Marcin Staniszewski - Bartłomiej Skowron, Damian Dudała, Daniel Choroś (50. Lityński), Adrian Gapczyński (64. Marcin Gałkowski) - Miłosz Kozak (78. Paweł Marczuk), Filip Jagiełło, Damian Zagórski, Maciej Kwasigroch (64. Patryk Kozak) - Michał Walski (50. Nikodem Aleksandrowicz), Adam Ryczkowski (74. Maciej Łabędzki).