Pogromcy Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Europejskiej

Gol Martina Lorentzsona w trzeciej minucie doliczonego czasu gry dał ekipie AIK Solna niespodziewany awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej.
Szwedzi, którzy w trzeciej rundzie eliminacji wyeliminowali Lecha Poznań, nie byli faworytami w dwumeczu z CSKA Moskwa. Tym bardziej po pierwszym meczu, który przegrali na Rasundzie 0:1. Tymczasem w czwartkowym rewanżu AIK wyrównał straty w 39. minucie za sprawą Ghańczyka Kwame Karikariego, który tak bardzo dał się lechitom we znaki w meczu w Szwecji.

Gdy zanosiło się na dogrywkę w Rosji, bramkę w 93. minucie wbił Martin Lorentzson i zespół AIK, który nie był rozstawiony ani przed trzecią rundą kwalifikacyjną, ani przed losowaniem fazy play-off Ligi Europejskiej, awansował do fazy grupowej!