Lech Poznań za drugim razem przegrał z Polonią Warszawa

Dwa gole Mateusza Glińskiego zadecydowały o tym, że w meczu Młodej Ekstraklasy ekipa Lecha Poznań przegrała z Polonią Warszawa 0:2.
W podstawowej jedenastce Lecha Poznań wybiegli między innymi Szymon Drewniak, Bartosz Bereszyński, Tomasz Kędziora, Patryk Wolski i Jarosław Ratajczak. Nic dziwnego, że Kolejorz przeważał. Adrian Cierpka nie trafił do pustej bramki, a Szymon Drewniak i Bartłomiej Olejniczak nie trafili w bramkę. Polonia objęła prowadzenie w 34. minucie po błędzie Karola Linetty, który źle przyjął piłkę w polu karnym i dopadł do niej Mateusz Gliński.

W przerwie trener Patryk Kniat dokonał aż trzech zmian. Plac gry opuścili Karol Linetty, Adrian Cierpka i Błażej Cyfert, a w ich miejsce weszli Wiktor Witt, Adam Gajda i Emil Szczupakowski. Ci piłkarze stworzyli kilka dogodnych sytuacji, a bramkarz Polonii tylko cudem obronił strzał Adama Gajdy.

Lech miał przewagę, a Polonia ustaliła wynik po kontrze w doliczonym czasie gry. Poznaniacy porzucili obronę i Mateusz Gliński przebiegł sam z piłką prawie pół boiska, by spokojnie pokonać Aleksandra Wandzela.

Skład Lecha Poznań: Aleksander Wandzel - Tomasz Kędziora, Błażej Cyfert (46. Emil Szczupakowski), Adrian Cieślak, Jarosław Ratajczak - Adrian Cierpka (46. Adam Gajda), Szymon Drewniak, Karol Linetty (46. Wiktor Witt) - Bartosz Bereszyński, Patryk Wolski (63. Dominik Chromiński), Bartłomiej Olejniczak