Sport.pl

Luis Henriquez ofiarą symulowania? Dostał kartkę za prowokację

Luis Henriquez z Lecha Poznań i Łukasz Teodorczyk z Polonii Warszawa skoczyli sobie do oczu jak koguty. Panamczyk zamarkował uderzenie głową, polonista padł jak rażony gromem w popisie niezwykłe gry aktorskiej. Obydwaj dostali po żółtej kartce. Słusznie?
Starcie Panamczyka Luisa Henriqueza z Lecha Poznań i Łukasza Teodorczyka z Polonii Warszawa w sobotnim meczu na Konwiktorskiej jest już hitem internetu. Panamczyk markuje uderzenie głową, ale nie dotyka rywala. Ten jednak pada jak rażony gromem w aktorskim popisie.

Oto ta sytuacja - oscarowa rola Łukasza Teodorczyka

Prowadzący spotkanie Daniel Stefański skonsultował się z asystentem i zapytał, czy polonista został uderzony. Boczny sędzia zaprzeczył. Daniel Stefański ukarał zatem obu piłkarzy żółtymi kartkami. Publiczność na Konwiktorskiej protestowała, ale Łukasz Teodorczyk został w ten sposób upomniany za symulowanie. To pokłosie instrukcji, jaką dostali sędziowie, by karać "wyolbrzymianie kontaktu z rywalem". Inaczej mówiąc: ścigać tego typu aktorstwo.

Jak wyjaśnia sędzia meczu Daniel Stefański, na kartkę jednakże zasłużył także Luis Henriquez. Owszem, nie tknął przeciwnika, ale wykonał prowokacyjny ruch głową, czego na boisku również - w myśl przepisów - robić nie wolno. Arbiter twierdzi, że pokazał mu kartonik świadomie, wiedząc o tym, iż Panamczyk przeciwnika nie dotknął. Mimo tego na kartkę zasłużył.

Więcej o:
Komentarze (1)
Luis Henriquez ofiarą symulowania? Dostał kartkę za prowokację
Zaloguj się
  • noriakikassai

    Oceniono 4 razy 2

    No prosze! Dopiero 2 kolejka a my juz mamy murowanego kandadata do tytułu błazna sezonu. Teodorczyk nawet do objazdowej trupy cyrkowej z takim aktorstwem się nie nadaje. Kibice Polonii zamiast gwizdać na sędziego powinni mu wytłumaczyć co to za spektakl bo w koncu Teodorczyk nie tylko sam z siebie ale i równiez nich robi błaznów i to na żywo.

    Na jutubie filmik juz obejrzało prawie 70 tysiecy widzów, co za reklama panie Teodorczyk! Teraz juz wszyscy pana zapamietają jako fikającego chudego kurczaka z opóźnionym refleksem :)))

    www.youtube.com/watch?v=4SaKFqZ7ERs

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX