Trener Mariusz Rumak: Stoję za odejściem wszystkich graczy

- Legendarny trener Vince Lombardi powiedział kiedyś: "Zwycięstwo nie jest najważniejsze, ale liczą się tylko zwycięzcy". Zwycięstwo nie jest najważniejsze, ale jeśli nie wygrywasz, zaraz pojawiają się głosy, że kiepski trener, że nosi wysoko nos, że uważa się za nieomylnego. Za chwilę wygrywasz i mówią: "Ale gość!". I w kółko tak samo - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" i dodaje: - Przed sezonem mówiłem, że walczymy o mistrzostwo i tego się trzymam. Nie mówiłem jednak, że je zdobędziemy.
W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" trener Kolejorza twierdzi, że nie zaskoczyło go odejście latem tego roku aż tylu piłkarzy z zespołu, gdyż to właśnie on stoi za wszystkimi tymi decyzjami. - Chciałem, abyśmy trzymali się określonych ram czasowych, by negocjacje nie trwały w nieskończoność - tłumaczy. - Żal mi niektórych piłkarzy, ale tak jak ja nie jestem niezastąpiony, tak zawodnicy również.

O konkretnej sprawie Dimitrije Injaca mówi, że powiedział członkowi zarządu Piotrowi Rutkowskiemu: "Jeśli się z nim nie dogadacie, to trudno. To już nie moja sprawa, jakich kto wymaga pieniędzy".

Mariusz Rumak zapewnia, że Siergiej Kriwiec był szykowany do odejścia od dawna, ze nie była to nagła decyzja. - On o tym nie wiedział, ale narodziła się w mojej głowie myśl , by przyspieszyć naszą grę w ofensywie - tłumaczy trener.

Szkoleniowiec opowiada także o tym, jak podczas odprawy przed meczem z azerskim Chazarem Lenkoran oddał inicjatywę piłkarzom. - Kiedy się oddaje głos i odpowiedzialność zawodnikom, bardziej identyfikują się z tym, co mamy do przekazania - wyjaśnia. - Chazar grał tylko w jeden sposób i wiedziałem, że moi zawodnicy są w stanie ten sposób zidentyfikować. Ja im pokazałem na wideo grę rywala, głównie ich mocne strony. I rozpoczęła się dyskusja, piłkarze zastanawiali się nad tym, na jaką grę nas stać.

Mariusz Rumak twierdzi - tak jak Jose Mourinho - że konferencja prasowa jest częścią meczu, ale tak naprawdę mecz zaczyna się dużo wcześniej, już w poniedziałek. - Legendarny trener Vince Lombardi powiedział kiedyś: "Zwycięstwo nie jest najważniejsze, ale liczą się tylko zwycięzcy". Zwycięstwo nie jest najważniejsze, ale jeśli nie wygrywasz, zaraz pojawiają się głosy, że kiepski trener, że nosi wysoko nos, że uważa się za nieomylnego. Za chwilę wygrywasz i mówią: "Ale gość!". I w kółko tak samo - mówi.

Trener Lecha Poznań: Zwycięstwa nieważne, ale liczą się tylko zwycięzcy

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Czy Mariusz Rumak to właściwy człowiek na właściwym miejscu?