Sport.pl

Trener Mariusz Rumak: Stoję za odejściem wszystkich graczy

- Legendarny trener Vince Lombardi powiedział kiedyś: "Zwycięstwo nie jest najważniejsze, ale liczą się tylko zwycięzcy". Zwycięstwo nie jest najważniejsze, ale jeśli nie wygrywasz, zaraz pojawiają się głosy, że kiepski trener, że nosi wysoko nos, że uważa się za nieomylnego. Za chwilę wygrywasz i mówią: "Ale gość!". I w kółko tak samo - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" i dodaje: - Przed sezonem mówiłem, że walczymy o mistrzostwo i tego się trzymam. Nie mówiłem jednak, że je zdobędziemy.
W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" trener Kolejorza twierdzi, że nie zaskoczyło go odejście latem tego roku aż tylu piłkarzy z zespołu, gdyż to właśnie on stoi za wszystkimi tymi decyzjami. - Chciałem, abyśmy trzymali się określonych ram czasowych, by negocjacje nie trwały w nieskończoność - tłumaczy. - Żal mi niektórych piłkarzy, ale tak jak ja nie jestem niezastąpiony, tak zawodnicy również.

O konkretnej sprawie Dimitrije Injaca mówi, że powiedział członkowi zarządu Piotrowi Rutkowskiemu: "Jeśli się z nim nie dogadacie, to trudno. To już nie moja sprawa, jakich kto wymaga pieniędzy".

Mariusz Rumak zapewnia, że Siergiej Kriwiec był szykowany do odejścia od dawna, ze nie była to nagła decyzja. - On o tym nie wiedział, ale narodziła się w mojej głowie myśl , by przyspieszyć naszą grę w ofensywie - tłumaczy trener.

Szkoleniowiec opowiada także o tym, jak podczas odprawy przed meczem z azerskim Chazarem Lenkoran oddał inicjatywę piłkarzom. - Kiedy się oddaje głos i odpowiedzialność zawodnikom, bardziej identyfikują się z tym, co mamy do przekazania - wyjaśnia. - Chazar grał tylko w jeden sposób i wiedziałem, że moi zawodnicy są w stanie ten sposób zidentyfikować. Ja im pokazałem na wideo grę rywala, głównie ich mocne strony. I rozpoczęła się dyskusja, piłkarze zastanawiali się nad tym, na jaką grę nas stać.

Mariusz Rumak twierdzi - tak jak Jose Mourinho - że konferencja prasowa jest częścią meczu, ale tak naprawdę mecz zaczyna się dużo wcześniej, już w poniedziałek. - Legendarny trener Vince Lombardi powiedział kiedyś: "Zwycięstwo nie jest najważniejsze, ale liczą się tylko zwycięzcy". Zwycięstwo nie jest najważniejsze, ale jeśli nie wygrywasz, zaraz pojawiają się głosy, że kiepski trener, że nosi wysoko nos, że uważa się za nieomylnego. Za chwilę wygrywasz i mówią: "Ale gość!". I w kółko tak samo - mówi.

Trener Lecha Poznań: Zwycięstwa nieważne, ale liczą się tylko zwycięzcy

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Czy Mariusz Rumak to właściwy człowiek na właściwym miejscu?
Więcej o:
Komentarze (12)
Trener Mariusz Rumak: Stoję za odejściem wszystkich graczy
Zaloguj się
 • thekamyll

  Oceniono 17 razy 11

  Odejście rudniewa jak i stilica było przesadzone, w meczach wyraźnie nie dawali z siebie 100 procent (rudniew głównie wiosną) trzymanie ich na siłę nie miało najmniejszego sensu. Szkoda dimy i kikuta w tych przypadkach zarząd sie nie spisał. Wojtkowiak juz dużo wcześniej oznajmił ze kontraktu nie przedłuży

 • serbinek26

  Oceniono 10 razy 6

  jakos latwo godzi sie z odejsciami ale juz wyegzekwowac transferow napastnika i pomocnika do klubu juz nie potrafi !!

 • mccudden

  Oceniono 4 razy 4

  Pewnie w normalnym klubie trener Rumak miałby jakieś szanse, by osiągnąć sukces. Natomiast w Lechu Rutkowskiego ma tylko jedną szansę - wyrobić sobie nazwisko. Jeżeli z tej sieczki jaką teraz ma do dyspozycji w Kolejorzu zrobi miejsce w I czwórce, to w kolejnym sezonie Rumaka zobaczymy...za granicą. Najpewniej wschodnią.

  Nadal moją idee fixe jest Dan Petrescu prowadzący Kolejorza. Niestety, dopóki w "dzikim kraju" kopacze mogą zwolnić trenera, na nikogo z zewnątrz nie możemy liczyć.

 • skrot.myslowy

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Trenerze? A co takiego zrobił panu Kiełb że go tak lekką ręką Pan oddał? Przecież nie dostał on prawdziwej szansy. Przypomnę że strzelił on bramkę już w pierwszej kolejce (niestety nie dla Lecha).

 • aleabc

  Oceniono 2 razy 2

  Ale o co chodzi w tym paszkwilu? bo nie łapię.

 • giewont1922

  Oceniono 1 raz 1

  On o tym nie wiedział, ale narodziła się w mojej głowie myśl , by przyspieszyć naszą grę w ofensywie - tłumaczy trener. - tylko ja to widziałem, że Krivets nie gra z 1 piłki, ani 2 kontakta? wcześniej?

 • ketjow1978

  Oceniono 23 razy -3

  Za odejściem Rudniewa też Pan stoi? No to chyba błąd Panie trenerze

 • irish-jude

  Oceniono 42 razy -30

  alchemik futbolu nam sie k urwa objawil! Konino spi erdalaj z tego klubi i przestan go niszczyc.
  ps
  chcialbym aby nasz szef skautingu wytlumaczyl sie z roli jaka odgrywal przy organizowaniu gal MMA, gal, ktore nadmieniam na dzien przed nie dochodzily do skutku w dziwnych okolicznosciach, co z poszkodowanymi z tego tytulu sponsorami, innymi slowy mowiac co ze zrobinymi w balona sponsorami zrobila osoba pana Wichniarka, ktory to byl odpowiedzialny za ich pozyskiwanie. Czy rownie skuteczny jest , bedzie w skautingu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX