Sport.pl

Trener Lecha Poznań przed meczem w Warszawie: Na każdy miecz znajdzie się tarcza

Trener Mariusz Rumak z Lecha Poznań uważa, że sobotni rywal Kolejorza to zespół poukładany w defensywie, umie dobrze się bronić i atakować. - Na każdy miecz jednak znajdzie się tarcza - dodał.
- Przed sezonem analizowałem Polonię Warszawa. Doszedłem do wniosku, że ta drużyna ma całkiem dobrych zawodników, jak na polskie warunki - uważa trener Lecha Poznań Mariusz Rumak. - Pytanie było tylko, czy na skutek perturbacji zdołają przygotować się do pierwszego spotkania. W Gdańsku widzieliśmy dobrze poukładany zespół, który wie, jak się bronić i jak atakować. Polonia pokazała jakość w grze.

Szkoleniowiec Kolejorza analizował także mecz Polonii Warszawa w Pucharze Polski, w którym Czarne Koszule wygrały z Miedzią Legnica 3:1 po bramkach Pawła Wszołka (dwóch) i Daniela Gołębiewskiego.

- Polonia Warszawa gra w ustawieniu 1-4-4-2. Ma dwa zdyscyplinowane bloki czwórkowe, a jej piłkarze raczej nie opuszczają stref, tak jak miało to miejsce w wypadku Ruchu Chorzów - analizuje trener Mariusz Rumak. - W wypadku Ruchu można było kilku jego piłkarzy wyciągnąć ze strefy, tutaj nie, ale i Polonia Warszawa ma swoje słabe strony. Jeśli nie wychodzą ze stref, to między liniami jest więcej miejsca. Na każdy miecz znajdzie się jakaś tarcza - dodaje.

Więcej o:
Komentarze (4)
Trener Lecha Poznań przed meczem w Warszawie: Na każdy miecz znajdzie się tarcza
Zaloguj się
 • franneck

  Oceniono 3 razy 3

  Ludzie, co wy, jasnowidze? Obejrzę i będę kibicował i wierzę w Lecha, ale może być róznie. Polonia macoś do udowodnienia, zresztą Lech też i to będzie najciekawszy mecz kolejki! Rumakowitrzeba teraz oważne zaufać. To nie on spieprzył ze Szwedami. Jednakto klops piłkarzy, przegrać tak wysoko w 30 minut to niepodobne do Lecha, a trener nie robił wtedy żadnych eksperymentów. Takajest piłka, szkoda, że przytrafiło się to w tak ważnym meczu. Teraz jesteśmy świadkami budowy nowego Lecha, autorskiej koncepcji trenera Rumaka. Ten zespół znów ma potencjał, to widać, głownie po sposobie gry, nawet nie wyniku z Ruchem, bo tamci po prostu dali ciała. Polonia się tak nie odkryje. Jednak wierzę w nowego Lecha z ciekawymiskrzydłami (wreszcie Lech je odbudował) wierzę w Ślusarza i Ubiparipa, bo w pierwszym meczuzrobili swoje. Lech może mieć niezły początek, ale sądzęże optymalna forma tej nowej drużyny przypadnie na początek drugiej rundy, wtedy będądopierołoić. Zresztą, skoro wychodzi na to żeprzynajmniej pół roku trzeba na zgranie nowej drużyny, to sądzę, że kluczowe transfery (oczywiście przy założeniu, że chce się grać w pucharach) Lech powinien robić jednak w oknie zimowym, mimo tego że niejszy ruch w interesie... Wierzę w wynik 2:1 dla Lecha. Trałce życzę bramy!

 • mateo292

  Oceniono 8 razy -2

  Rumak przestan wielce analizować bo Polonia to zbieranina kopaczy, ktorzy jeszcze 2 miesiace temu biegali po parku. Takich to sie klepie 3:0 .
  Ale Ty i tak to spartaczysz i przegrasz w Warszawie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX