Artjoms Rudnevs, niedawny snajper Lecha Poznań, zagrał w oficjalnym meczu HSV

Na ostatni kwadrans meczu Pucharu Niemiec przeciwko Karlsruher SC wszedł łotewski napastnik Artjoms Rudnevs, eks-gracz Lecha Poznań. Nie pomógł ekipie Hamburger SV, która przegrała 2:4 i odpadła z rozgrywek.
Niżej notowana ekipa Karlsruher SC wygrała aż 4:2, choć do przerwy to zespółHSV wygrywał 2:1. Bramki w tym meczu strzelali: 0:1 Berg (24.), 1:1 van der Biezen (31.), 1:2 Beister (45.), 2:2 Alibaz (58.), 3:2 Stoll (78.), 4:2 Soriano (86.).

Artjoms Rudnevs, kupiony przez Hamburger SV z Lecha Poznań za 3,5 mln euro po zakończeniu poprzedniego sezonu, grał już w kilku spotkaniach hamburczyków, ale towarzyskich - m.in. z FC Barceloną w lipcu. Teraz zadebiutował w meczu o stawkę. Wszedł na murawę w Karlsruhe w 75. minucie spotkania, przy stanie 2:2. Wszedł za strzelca drugiego gola dla HSV, Maximiliana Beistera. Pod jego obecność na boisku gospodarze wbili HSV dwa gole i awansowali.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!