Sport.pl

Najwyższa wygrana Mariusza Rumaka, a Lecha Poznań - od grudnia

4:0 z Ruchem Chorzów to wynik imponujący. Ostatni raz Lech Poznań wygrał tak wysoko w grudniu zeszłego roku. Pod wodza Mariusza Rumaka natomiast nigdy wcześniej nie strzelił czterech bramek.
Na początku zeszłego sezonu lechici uzyskiwali równie imponujące rezultaty - rozpoczęli wtedy sezon od wyjazdowych pogromów ŁKS Łódź i GKS Bełchatów. Jak jednak przypomina trener Mariusz Rumak , potem przyszedł kryzys. Ostatni raz tak wysoko Lech Poznań wygrał 3 grudnia zeszłego roku, gdy jego ofiarą znów padł ŁKS Łódź - tym razem na Bułgarskiej. Poznaniacy zwyciężyli go 4:0, a wszystkie gole strzelili przed przerwą. Sytuacja była zatem dość podobna do tej, z Ruchem Chorzów, gdy przed przerwą padły trzy bramki.

W całym 2012 roku tak wysoka wygrana już się nie zdarzyła, więc kibice Kolejorza sporo się na nią naczekali. Pod wodza trenera Mariusza Rumaka, który objął zespół z końcem lutego, Lech nigdy nie strzelił aż tylu goli - rekordem były trzy bramki wbite Cracovii Kraków w wygranym na wiosnę 3:1 meczu. To także rekord młodego szkoleniowca poznaniaków.

A Ruch Chorzów niejako tradycyjnie nie wygrał meczu na Bułgarskiej. Tak jak Lech Poznań ma niemal zawsze wielkie problemami z wygrywaniem na jego stadionie na ul. Cichej w Chorzowie i zwycięża tam raz na kilka lat, tak Ruch z wielkim trudem i bardzo rzadko triumfuje na Bułgarskiej. Ostatni raz zwyciężył tu w 1999 roku - było wtedy 2:1 dla Niebieskich.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Więcej o:
Komentarze (3)
Najwyższa wygrana Mariusza Rumaka, a Lecha Poznań - od grudnia
Zaloguj się
  • ketjow1978

    Oceniono 6 razy 6

    Zwycięstwo cieszy, nie można jednak zapominać że początek sezonu był fatalny. Mam nadzieję że Rutkowski pamięta o konieczności wzmocnień, o równie słabego przeciwnika jak wczoraj Ruch może być trudno

  • maciejgit

    Oceniono 1 raz 1

    www.facebook.com/FanatycyToMy - polub nasz profil na Facebooku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX