Sport.pl

Trener Lecha Poznań Mariusz Rumak: Dostałem od prezesa kredyt zaufania

- Po przegranym meczu z Olimpią Grudziądz rozmawiałem z prezesem klubu Karolem Klimczakiem. W tej rozmowie było zaufanie i przesłanie, bym nie martwił się tym, jak prasa interpretuje niektóre słowa - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak przed sobotnim meczem ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Poznański klub chce kupić napastnika, który wreszcie zacznie strzelać gole.
W poniedziałek, tuż po kompromitującym dla Lecha odpadnięciu z Pucharu Polski, klub opublikował oświadczenie, w którym w zawoalowany sposób postraszył trenera Rumaka zwolnieniem. - Znałem treść tego oświadczenia zanim ono się ukazało. Dla mnie ważniejsza była rozmowa z prezesem, a do oświadczenia nie chciałbym się odnosić - powiedział trener Lecha i zapewnił, że dostał wotum zaufania od władz klubu. Prezes Klimczak w podpisanym przez siebie komunikacie domagał się też od trenera "męskich decyzji". - One zostały już podjęte. Pierwsza męska decyzja to postanowienie, że zapominamy o meczu z Olimpią. To był wypadek przy pracy. To niemożliwe, by zespół stracił formę w ciągu tygodnia, bo przecież z AIK Solna w Poznaniu zagraliśmy dobrze. Naszym zadaniem jest, by takich wypadków już więcej nie było - mówi Mariusz Rumak.

Trener Lecha zapewnił, że na starcie ekstraklasy zespół jest przygotowany pod względem fizycznym. - Przez to, że rozegraliśmy już siedem meczów o stawkę, na pewno mniej czasu było na przygotowanie taktyczne i pod tym względem jest sporo do poprawy. Połączenie tych rzeczy było trudne i nie zakończyło się powodzeniem. Jeśli błędy zostały popełnione, a zostały, postaramy się ich unikać w przyszłości - dodał.Mecz Lecha Poznań z Ruchem Chorzów:
Więcej o:
Komentarze (7)
Trener Lecha Poznań Mariusz Rumak: Dostałem od prezesa kredyt zaufania
Zaloguj się
 • penkin

  Oceniono 3 razy 3

  Rumak to dobry trener i przyszłość przed nim.podjął sie trudnego zadania.ja wierze ,ze Rumakowi sie uda i odniesie sukces.Rumak jest skazany na sukces.

 • mrkks

  Oceniono 3 razy 3

  Bylo u nas kilku pilkarzy na testach i ich nie przeszli? A to nowina!!! Tylko sie zastanawiam kogo my na te testy zapraszamy skoro ich nie przechodza - Paraolimpijczykow???!!!

 • chateaux

  Oceniono 3 razy 3

  Rozumiem że Rumak nie może publicznie powiedzieć nic złego na swojego szefa z Zarządu, tym niemniej firmuje jego niekompetencję i już wkrótce poniesie tego konsekwencje.

 • ketjow1978

  Oceniono 2 razy 2

  "To był wypadek przy pracy" - to o meczu z Olimpią, nasz złotousty trener zapomniał tylko dodać że 10 dni wcześniej był 0-3 ze Szwedami, zespołem notowanym wtedy o jakieś 200 pozycji niżej od nas w rankingu UEFA. Sporo tych wypadków przy pracy trenerze Rumak, rozumiem oczywiście, że to głównie winna Rutkowskiego który rozsprzedał Panu drużynę, nie rozumiem tylko czemu ciągle pudruje Pan syfa pudrem, zamiast powiedzieć na konferencji "Od 3 miesięcy domagam się od zarządu napastnika, bez niego ten zespół nie ma szans na dobre wyniki", nie ma Pan jaj żeby to powiedzieć? Teraz kiedy zobaczył Pan jak Pana potraktowali tym żenującym oświadczeniem po Olimpii, fałszywie pojmowana lojalność powinna zejść na dalszy plan.

 • zaslugi

  Oceniono 2 razy 2

  Trener max. na rok,żeby ograć młodzież (i wziąć na klatę porażki związane z tym porażki).
  Potem Skorża będący obecnie na 'rencie' od Legii (100 tys. miesięcznie - tyle Rutek mu nie da).
  No chyba,że będzie katastrofalna gra to wcześniej przejmie zespół.
  Sezon w założeniach jest przegrany ale nikt o tym głośno przecież nie powie.

 • kubin65

  Oceniono 3 razy 1

  Skończ waść, odejdź sam i wstydu oszczędź !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ttoorroo05

  Oceniono 1 raz -1

  Dobrze ze nie dostal kopa w drzwiach.Ale co ma wisiec nie utonie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX