Luis Henriquez z Lecha Poznań nie zatrzymał Cristiano Ronaldo

Reprezentacja Panamy z Luisem Henriquezem z Lecha Poznań w składzie przegrała w towarzyskim meczu z Portugalią 0:2.
Portugalia wygrała z Panamą 2:0 po bramkach Nelsona Oliveiry oraz Cristiano Ronaldo. Gracz Kolejorza Luis Henriquez rozegrał pełne 90 minut, więc miał okazję zagrać przeciwko najlepszym piłkarzom portugalskim. Panamczycy zagrali przez sporą część meczu w dziesiątkę, gdyż w 50. minucie czerwoną kartkę dostał Gabriel Gomez. Mecz oglądało aż 27 tys. widzów.

Spotkanie odbyło się w Faro w Portugalii, więc Luis Henriquez miał na nie z Polski stosunkowo blisko. W kadrze Panamy, która wybiegła na ten mecz, tylko on, pomocnik Ricardo Buitrago i napastnik Rolando Blackburn występują w Europie - Buitrago jest zawodnikiem hiszpańskiego Elche Ilicitano, a Blackburn gra w Senicy na Słowacji.