Sport.pl

Lech Poznań drugi co do zamożności. Jego budżet wzrósł

O 2 mln zł wzrósł budżet Lecha Poznań w porównaniu z zeszłym sezonem, co lokuje go na drugim miejscu w ekstraklasie, za Legią Warszawa - informuje ?Piłka Nożna?.
W warunkach kryzysu budżety klubów wszystkich klubów ekstraklasy zmalały aż o 70 mln zł. Lech Poznań jest jednak, zdaniem pisma "Piłka Nożna", wyjątkiem. Jego budżet akurat wzrósł. W zeszłym roku wynosił 45 mln zł, a obecnie - 47 mln zł.

To daje Kolejorzowi drugie miejsce w Polsce, za Legią Warszawa, której budżet wynosi 80 mln zł i nie zmienił się w porównaniu z poprzednim sezonem. Dalsze miejsca zajmują Wisłą Kraków, w wypadku której cięcie kosztów jest najwyraźniej widoczne, i Zagłębie Lubin. Największy spadek budżetu dotyczy Polonii Warszawa, a najbiedniejszym klubem ekstraklasy będzie w nowym sezonie GKS Bełchatów.

Budżety klubów wg "Piłki Nożnej":

1. Legia Warszawa80 mln zł (w zeszłym roku 80 mln zł)
2. Lech Poznań47 mln (45 mln)
3. Wisła Kraków40 mln (55 mln)
4. Zagłębie Lubin35 mln (35 mln)
5. Śląsk Wrocław25 mln (25 mln)
6. Lechia Gdańsk24 mln (28 mln)
7. Jagiellonia Białystok20 mln (20 mln)
8. Korona Kielce18 mln (20 mln)
Pogoń Szczecin18 mln (-)
Ruch Chorzów18 mln (18 mln)
11. Piast Gliwice17,5 mln (-)
12. Górnik Zabrze 15 mln (15 mln)
Polonia Warszawa15 mln (55 mln)
Widzew Łódź15 mln (22 mln)
15. Podbeskidzie Bielsko-Biała11 mln (12 mln)
16. GKS Bełchatów8 mln (10 mln)
więcej tutaj

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Więcej o:
Komentarze (17)
Lech Poznań drugi co do zamożności. Jego budżet wzrósł
Zaloguj się
 • infosraczka

  Oceniono 36 razy 20

  To ja nie wiem na co Legła wydaje ta kase.

  25 baniek - mistrz,
  18 baniek - wicemistrz,
  80 baniek - Legła

  Pion organizacyjny chyba maja bardzo rozbudowany. Czyli wiadomo....

 • flugufrelsarinn

  Oceniono 16 razy 14

  Śląsk i 25 mln?przed kilkoma dniami pisaliście że w kasie pustki a klub żyje z pojedynczych pożyczek z miasta załatwianych przez Dutkiewicza,bo Solorz zamiast płacić na klub chce kasy za dziurę w ziemi obok stadionu....

 • maria20

  Oceniono 17 razy 11

  I tak sporo za dużo zmarnowanych pieniędzy na tych patałachów!!!

 • qqryq10

  Oceniono 21 razy 11

  Niewiarygodne. 80mln budżetu drużyny o wartości max 5mln i to drużyny z jednej z najsłabszych lig europejskich! Budżety powinny zostać w Polsce odgórnie dostosowane do poziomu - 5-6 milionów zł i ani grosza wiecej.

 • vittotiffosi

  Oceniono 19 razy 7

  Jakie to bzdury skoro Legia ma Budżet 80 mln i nie stać ja na Dwaliszwiliego za 100 tysięcy euro to albo on nie jest tyle wart albo Legia nie ma takiego budżetu

 • bigwaser

  Oceniono 4 razy 4

  Jak Lech zdobywał mistrza to miał budżet chyba nieco wyższy, w tedy myślałem, że w tym roku budżet będzie podchodzić pod 100 baniek niestety wronieccy umieją tylko chodować kurczaki i nasz klub przez te dwa lata cofnął się w rozwoju o 5 lat...

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 4 razy 2

  mój ukochany Widzewek chyba się nie utrzyma, ponad 10.krotnie mniejszy budżet od Legii - czarno to widzę, ale w sobotę i tak idę na Śląsk. Ostatnio w Łodzi był ze Śląskiem remis, teraz taki wynik wziąłbym w ciemno.

 • ksantypa_222

  Oceniono 8 razy 0

  EKSTRAKLASA.
  Bardzo chętnie chciałabym poznać nazwiska orłów, którzy wymyślili to pojęcie. Jest to klasyczny przerost formy nad treścią! Te 16 drużyn "Ekstraklasy" nie zasługuje nawet na miano I ligi! Prezentowany poziom gry to obraz nędzy i rozpaczy. Wnioskuję o degradację "Ekstraklasy" do I ligi. Pojęcie ekstra oznacza coś ponad przeciętniactwo prezentowane przez polskich piłkarzy nożnych.

 • dinowar

  Oceniono 26 razy 0

  Jaka ekstraklasa? Jaka piłka nożna? To poziom 3 ligi w innych krajach! Nie ma na co patrzeć! To wyrzucanie kasy w błoto! Jak mówi ministra od sportu: Trzeba przewietrzyć to towarzycho i nie zajmować się wszystkim. A z piłką kopaną w III RP jest najgorzej. I lepiej nie będzie. Przegrywane mecze w pucharach i blamaż na EURO to potwierdzają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX