Sport.pl

Trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek: Jakub Wilk? W tej chwili nie ma takiego tematu

Telewizja Orange Sport podała w poniedziałek informację, jakoby piłkarz Lecha Poznań Jakub Wilk bliski był przejścia do Lechii Gdańsk. - To jest fakt medialny. W tej chwili nie ma takiego tematu - mówi szkoleniowiec Lechii Bogusław Kaczmarek.
Wilk w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu grał w Lechii na zasadzie wypożyczenia i szczególnie w ostatnich meczach, kiedy trener Paweł Janas przesunął go z lewej obrony na lewą pomoc, był jednym z najlepszych piłkarzy zespołu. Po zakończeniu rozgrywek gdański klub był zainteresowanym wykupieniem Wilka, ale Lech podyktował zaporową cenę - 700 tys. zł. Do tej pory nic się nie zmieniło, choć podobno sam piłkarz próbuje rozwiązać kontrakt z poznańskim klubem za porozumieniem stron. Nawet gdyby mu się to udało jako wolny zawodnik stanie się łakomym kąskiem nie tylko dla Lechii, na dodatek dochodzi jeszcze kwestia wynagrodzeń. Według nieoficjalnych informacji Wilk zarabia w Lechu 45 tys. zł. miesięcznie, a Lechia mogłaby mu zaoferować co najwyżej połowę tej sumy. Musiałaby również uiścić niemałą prowizję menedżerską.

- W tej chwili tematu przejścia Wilka do Lechii nie ma, bo nas zwyczajnie na to nie stać. To tylko fakt medialny - mówi trener Kaczmarek. - Nie raz powtarzałem, że funkcjonujemy w określonych warunkach ekonomicznych i nie mamy pieniędzy ani na kosztowne transfery, ani na wysokie pensje. Wszyscy piłkarze, którzy do nas przyszli w ostatnich tygodniach mieli na ręku swoje karty, na dodatek nie trzeba było płacić żadnych prowizji menedżerskich, czego osobiście nie toleruję. I tego chcemy się trzymać - zaznacza szkoleniowiec Lechii.

Komentarze (2)
Trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek: Jakub Wilk? W tej chwili nie ma takiego tematu
Zaloguj się
  • 4.ever.lech

    Oceniono 3 razy 1

    Biorąc pod uwagę moje aktualne wynagrodzenie to ja zarobie 45 tys w ciągu 4 lat !!! a taki złamas dostaje tyle na miesiąc i jeszcze się obija i nie ma z niego pożytku :(

  • penkin

    Oceniono 2 razy 0

    45 tysięcy?hahaaa....ku... mać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX