Lech Poznań wydał oświadczenie. Trener Mariusz Rumak pod presją

W oświadczeniu podpisanym przez prezesa Lecha Poznań Karola Klimczaka czytamy, iż Kolejorz oczekuje od trenera Mariusza
Oto treść oświadczenia wydanego przez Lecha Poznań:

"Wczorajszej porażki w Grudziądzu w Pucharze Polski nie sposób wytłumaczyć. To po prostu nie powinno się wydarzyć. W najczarniejszych myślach nie zakładaliśmy, że zespół z aspiracjami do Mistrzostwa Polski okaże się zbyt słaby na ubiegłorocznego beniaminka I ligi. Jak najszybciej piłkarze oraz sztab szkoleniowy muszą dotrzeć do sedna problemu, który sprawił, że w Grudziądzu zespół zagrał na zatrważająco niskim poziomie.

To były dwa bardzo trudne tygodnie dla Lecha, jego kibiców i nas. Negatywne konsekwencje tych dwóch porażek będziemy odczuwali jeszcze długo. Mimo to, nikt z czołowych zawodników obecnej drużyny nie odejdzie.

Podobnie jak kibice, oczekujemy od trenera Rumaka, nie tyle diagnozy problemu, ale planu wyjścia z tej sytuacji i konkretnych męskich decyzji. Kibice i my wymagamy od trenera stałej systematycznej poprawy jakości gry. Teraz jedynymi argumentami zespołu są mecze Ekstraklasy i wyniki sportowe.

Wszystkich kibiców, którzy już kupili karnety pragniemy poinformować, że w ramach rekompensaty za mecz 1/4 finału Pucharu Polski, który był objęty pakietem na tą rundę, zapraszamy na planowany mecz towarzyski z HSV."

Wkrótce nasz komentarz do tego oświadczenia.

Największą winę za ostatnie porażki Lecha Poznań ponosi: