Lech Poznań będzie jeszcze słabszy? Rafał Murawski może odejść do Turcji

Rafał Murawski może jeszcze w sierpniu opuścić Lecha Poznań. Jego kupnem zainteresowany jest turecki klub Gaziantepspor Kulubu.
O sprawie pisze portal Fanatik. Według jego doniesień, dziesiąty w poprzednim sezonie tureckiej ekstraklasy Gaziantepspor zamierza wzmocnić swoją środkową linię reprezentantem Polski z poznańskiego Lecha. Ma to być możliwe po tym, jak Kolejorz odpadł już z walki o awans do Ligi Europejskiej. Murawski miałby kosztować Turków milion euro.

Jeśli do tego transferu faktycznie dojdzie, Rafał Murawski będzie siódmym ważnym piłkarzem, który po ostatnim sezonie opuści Lecha. Zrobili to już Artjoms Rudnevs, Semir Stilić, Dimitrije Injac, Marcin Kikut, Grzegorz Wojtkowiak i Siergiej Kriwiec. Kolejorz raz zarobił na transferze Murawskiego - w 2009 r. sprzedał go do rosyjskiego Rubina Kazań za ponad 3 mln euro, po czym dwa lata później odkupił za milion euro.

Pomocnik Lecha nie pojechał z zespołem na niedzielny mecz Pucharu Polski do Grudziądza. Oficjalnym powodem jest drobna kontuzja.