Ile stracił Lech Poznań po odpadnięciu z europejskich pucharów?

1,3 mln euro zarobiłby Lech Poznań za sam awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej, czyli za wyeliminowanie - poza AIK Solna ze Szwecji - jeszcze ejdnego rywala. A na tym jego zyski mogły się nie skończyć.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

UEFA podniosła bowiem stawki za Ligę Europejską. Wypłaca 1,3 mln euro każdemu, kto awansuje do fazy grupowej tych rozgrywek. Do tego dochodzi 200 tys. euro za każdą wygraną i 100 tys. euro za każdy remis w tej fazie. Teoretycznie zatem komplet zwycięstw to prawie drugie tyle, ile UEFA płaci za sam awans. Wyjście z grupy to 400 tys. euro ekstra, o ile wyjdzie się z miejsca pierwszego w grupie i 200 tys. euro za miejsce drugie.

Do tego należy jeszcze doliczyć dochody ze sprzedaży biletów i stadionowej gastronomii w czasie samych meczów. Gdy ostatni raz Kolejorz grał w fazie grupowej Ligi Europejskiej, na wszystkich meczach u siebie - z Red Bull Salzburg, Manchesterem City i Juventusem Turyn - miał komplety.

W tegorocznych pucharach najwięcej widzów obserwowało pierwszy pojedynek z Żetysu Tałdykorgan - 25 tys. Nieznacznie mniej przyszło na mecz z Chazarem Lenkoran, a najmniej - ok. 18 tys. - na ostatni mecz z AIK Solna.