Lech Poznań znów przegrał. 1:3 z FC Augsburg

W bawarskim Neustadt am Donau zespół Lecha Poznań został znów rozbity - tym razem przez niemiecki FC Augsburg. Mecz był na jakiś czas przerwany z powodu potężnej ulewy nad Bawarią.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Kolejorz zagrał to spotkanie po powrocie z nieudanego meczu w Szwecji, gdzie przegrał w czwartek z AIK Solna 0:3. Lechici wrócili ze Skandynawii do Bawarii, gdzie przebywają na zgrupowaniu i gdzie umówili się na sparing z FC Augsburg, drużyną z Bundesligi.

W wyjściowej jedenastce Lecha znalazł się Gambijczyk Kebba Ceesay , pozyskany z Djurgaardens Sztokholm. Ten piłkarz będzie mógł zagrać na prawej obronie w rewanżowym spotkaniu z AIK Solna na Bułgarskiej.

Wyjściowy skład Lecha na mecz z FC Augsburg wyglądał tak: Kotorowski - Ceesay, Wołąkiewicz, Arboleda, Ratajczak - Możdżeń, Murawski, Drewniak, Wilk - Lovrencsics, Ubiparip

Mecz zaczął się dla Lecha wstrząsem niczym z Solny. W 18. minucie Niemcy przeprowadzili akcję, którą bardzo silnym strzałem z dystansu wykończył Aristide Bance, piłkarz z Burkina Faso, grający w FC Augsburg. Zaledwie dwie minuty później dośrodkował Knowledge Musona z Zimbabwe, a Francuz Giovanni Sio skierował piłkę do siatki bramki Krzysztofa Kotorowskiego na 2:0. Mijały kolejne minuty i Kolejorz był nokautowany przez Niemców. Raz uratował go odważnym wybiegiem Krzysztof Kotorowski, ale w 28. minucie po zagraniu Musony znów Aristide Bance zdobyl gola, tym razem z bliska. Było 3:0 dla FC Augsburg.

Na drugą połowę wyszedł już zupełnie inny skład Lecha, mianowicie: Kotorowski - Kędziora, Ceesay, Kamiński, Henriquez - Kiełb, Trałka, Linetty, Tonew - Bereszyński, Ślusarski

To jednak znów Niemcy mieli kilka znakomitych okazji bramkowych. Tym razem jednak gole nie padały, a w 60. minucie zszedł z boiska przesunięty po przerwie do środka obrony Kebba Ceesay. Zmienił go młody Adrian Cieślak.

Krótko potem rozszalała się taka burza, że sędzia musiał przerwać mecz. Ulewa jednak przeszła i udało się dokończyć spotkanie. Po 70. minucie Lech stworzył kilka okazji, ale Aleksandar Tonew i Bartosz Bereszyński ich nie wykorzystali. Lechici wykorzystali za to rzut karny, który wypracował i strzelał Bartosz Ślusarski. Była to 81. minuta meczu. Kolejorz przegrał z FC Augsburg 1:3.