''Spodziewamy się 5 tysięcy kibiców z Leśsz Poznan''

- Mamy najlepszych i najliczniejszych kibiców w całej Szwecji. Podobno Lech Poznań jest na topie w Polsce. W klubie powiedziano nam, abyśmy szykowali się na wizytę nawet 5 tysięcy polskich kibiców - mówi Magnus, fan AIK Solna, którego spotkaliśmy w sklepie ICA.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Magnus to młody Szwed. Pracuje w markecie ICA w Solnie. Rozkłada produktu, przenosi palety z piwem. Kasuje także nasze zakupy. Gdy słyszy polską mowę, zagaduje, gdyż jest zagorzałym fanem AIK Solna.

Ponieważ nikogo w pobliżu kasy nie ma, ma czas, by porozmawiać i odsłonić kawałek koszuli. Na klatce piersiowej, nad sercem widać wytatuowany wielki herb AIK. "Oooik" - jak wymawiają Szwedzi. Magnus jest fanatykiem, ale na szanse swego zespołu spogląda racjonalnie. Docenia Lecha, którego nazwę wymawia mniej więcej "Leśsz". - Lech był rozstawiony i zapewne mecz będzie wyrównany - mówi. - Chciałbym, aby to AIK wygrał, bo to oznacza możliwość zarobienia pieniędzy dla klubu.

Przypomina, że zespół bardzo się zmienił w ostatnim czasie, ale wciąż ma dobrych piłkarzy. - Cieszy mnie to, że jest w AIK wiele znakomitych, młodych talentów - podkreśla. - Chociażby taki młody piłkarz Robin Quaison. I wielu innych.

Ivan Turina? Tak, wie o tym, że Chorwat to były bramkarz Lecha Poznań. - Niezły, bo potężny. Ma wielkie dłonie. Jednakże ostatnio ma problemy z kontuzjami. Dokuczają mu plecy. Kilka meczów nam jednak wygrał - przyznaje.

Magnus podkreśla, że AIK ma wielu fanatyków. - To najlepsza ekipa w Szwecji - uważa. - Mamy wrogie stosunki z IFK Göteborg oraz z Djurgaardens. O tak, z Djurgaardens to długa wojna. Słyszałem jednak, że i Lech to czołowa ekipa w Polsce. I jeśli chodzi o siłę zespołu, i jeśli chodzi o kibiców. W klubie powiedziano nam, że mamy się spodziewać nawet 5 tysięcy kibiców z Polski. Czy to prawda?

Mówimy mu, że zapewne fanów Kolejorza przyjedzie wielu, ale nie aż tylu. Szwecja jest bowiem krajem bardzo drogim dla Polaków.

- Myślę, że kibiców AIK przyjdzie sporo. Ja się wybieram - mówi Magnus. Na szczęście pracuje w sklepie na poranną zmianę.

Lech Poznań okaże się lepszy od AIK Solna?