Trener Mariusz Rumak w Szwecji: Remis mnie nie interesuje

- Kebba Ceesay, który grał w lidze szwedzkiej i którego właśnie pozyskaliśmy z Djurgaardens Sztokholm, udzielił mi kilku cennych rad na temat czwartkowego rywala - mówi przed meczem z AIK Solna trener Lecha Poznań Mariusz Rumak.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Oto co powiedział na konferencji prasowej w Solnie przed meczem z AIK trener poznańskiego Lecha Mariusz Rumak:

- Jeśli AIK wygrał trzy mecze z rzędu, to musi być w dobrej formie. Jego przewagą jest to, że gra w lidze, czyli jest w okresie startowym. My spotkaniami pucharowymi ten okres dopiero osiągamy.

Uważam, że spotkają się dwie dobre drużyny, nie postrzegam mojego zespołu jako faworyta. Jestem zadowolony tylko ze zwycięstw, remisy mnie nie interesują.

AIK gra skandynawski futbol, często atakuje przez długie podanie, gra dużo dośrodkowań w pole karne. Ma silnych obrońców, pomocnicy potrafią grać w piłkę, a napastnicy są groźni. I jest dobry bramkarz, którego znamy z gry w Poznaniu. Musimy się mieć na baczności.

Kebba Ceesay jest u nas od dwóch dni, ale porozmawialiśmy sobie o przeciwniku, kilku cennych rad nam udzielił. Zna ich od podszewki, bo grał tu w Szwecji sześć lat. Nie ma go tu z nami, ale dostałem informacje, że będzie mógł zagrać w rewanżu i z tego się cieszę.

Lech Poznań okaże się lepszy od AIK Solna?