Nowy nabytek Lecha Poznań o najnowszym rywalu: Do przejścia

Gambijczyk Kebba Cessay, którego Lech Poznań pozyskał tuż przed meczem z AIK Solna, dobrze zna czwartkowego rywala. Sam bowiem grał dotąd w szwedzkim klubie Djurgaardens Sztokholm.
Kebba Ceesay urodził się w Bakau w Gambii, ale sporą część życia spędził w Szwecji. Przed Djurgaardens Sztokholm, z którego trafił do Poznania, występował także w szwedzkim zespole IK Brage. Był nawet reprezentantem szwedzkiej młodzieżówki, ale ostatecznie trafi do kadry narodowej Gambii i rozegrał w niej już kilka spotkań.

- To na pewno jest groźny rywal, ale nie z gatunku tych nie do przejścia. W tabeli ligi szwedzkiej są wyżej niż Djurgaardens, ale nie uważam by AIK był lepszą drużyną od tej, w której grałem. Moim zdaniem, w Sztokholmie najlepszy jest Djurgaardens - mówi z uśmiechem obrońca Lecha Poznań Kebba Ceesay na stronie internetowej poznańskiego klubu.

Djurdgaardens Sztokholm to klub, który od lat toczy rywalizację z AIK Solna. Kibice obu ekip, należący do wiodących w Szwecji, nie przepadają za sobą, można powiedzieć, że to jeden z największych antagonizmów ligi szwedzkiej, więc występ byłego gracza Djurgaardens w barwach Lecha podziałałby dla fanów AIK jak płachta na byka.

Kebba Cessay nie weźmie udziału w czwartkowym meczu Lecha Poznań z AIK Solna, który rozpocznie się o godz. 19.

Kebba Ceesay o AIK Solna

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Lech Poznań okaże się lepszy od AIK Solna?