Szwedzi piszą, że transferowy cel Lecha idzie do PSV Eindhoven

Wtorkowa szwedzka prasa nie informuje jeszcze o czwartkowym meczu Lecha Poznań z AIK Solna, ale przynosi informacje istotne dla Kolejorza. Według ?Espressen?, potencjalny transferowy cel poznańskiego klubu, Ghańczyk Waris Majeed z zespołu Häcken BK przejdzie jednak do PSV Eindhoven i to za 30 mln koron.
Gazeta "Espressen" zamieszcza duże zdjęcie Warisa Majeeda i informuje, że podczas ostatniego meczu ligowego z GAIS Göteborg obserwowali go wysłannicy holenderskiego klubu PSV Eindhoven. Dyrektor sportowy BK Häcken, Sonny Karlsson mówi, iż jego klub żąda za Ghańczyka 30 milionów. Nie pada waluta, ale można się domyślić, że chodzi o szwedzkie korony. To dawałoby ok. 15 mln zł, czyli ponad 3 mln euro.

Jak uzasadnia Sonny Karlsoon, tyle AIK Solna dostał za swój znakomity duet piłkarzy z Sierra leone - Mohameda Bangourę i Teterha Bangourę, sprzedanych w zeszłym roku. - Mamy czteroletni kontrakt z Warisem Majeedem, więc na pewno musi on być drogi - dodaje dyrektor Häcken we wtorkowej prasie, którą można kupić w szwedzkich kioskach.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!