Sport.pl

Gergo Lovrencsics i Bartosz Bereszyński stworzą nowy atak Lecha Poznań?

W sparingu z Jahn Regensburg gole dla Lecha Poznań zdobyli Gergo Lovrencsics i Bartosz Bereszyński. Dzięki temu są bliżej przekonania trenera Mariusza Rumaka, że to oni, a nie Bartosz Ślusarski i Vojo Ubiparip powinni być podstawowymi napastnikami zespołu.
Po odejściu Artjoma Rudniewa w ataku Lecha Poznań zapanowało bezkrólewie. Przy składzie zespołu w rubryce ''napastnicy'' najczęściej są podawane trzy nazwiska: Vojo Ubiparipa, Bartosza Ślusarskiego i młodego Patryka Wolskiego. Nie są oni wzorami skuteczności. Ślusarski zdobył ważnego gola w Tałdykorganie z Żetysu, czym przełamał ponad roczną niemoc. Serb w rewanżu z Chazarem Lenkoran w Poznaniu był praktycznie bezużyteczny. - Na pewno skuteczność mogłaby być lepsza. Ale dajcie nam czas, dajcie tym chłopakom czas - spokojnie komentował trener Mariusz Rumak. I on jednak chyba powoli traci cierpliwość, bo od zeszłego tygodnia ustawia na treningach w roli napastnika Gergo Lovrencsicsa. Po spotkaniu z Chazarem szkoleniowiec mówił: - Biorę Gergo pod uwagę przy wyborze napastników. Poza tym jest też Bartek Bereszyński, którego wpuściłem na ostatnie minuty. Dałem tym samym trochę do myślenia moim napastnikom.

Po niedzielnym sparingu rywalizacja o miejsce w ataku będzie jeszcze bardziej zacięta, bo Lovrencsics i Bereszyński dobrze ze sobą współpracowali, a przede wszystkim zdobyli po bramce.

Wielkim wygranym sparingów Kolejorza może być zwłaszcza Bartosz Bereszyński, który zdobył gola w drugim kolejnym sparingu Kolejorza. - Po roku spędzonym na wypożyczeniu w Warcie Poznań czuję się lepszym piłkarzem. Tam najczęściej grałem na skrzydle, ale trener Mariusz Rumak widzi mnie raczej na pozycji napastnika. Nie dziwi mnie to, bo właśnie na tej pozycji grałem u tego szkoleniowca w zespole juniorskim - opowiada zawodnik na oficjalnej stronie klubu. - Uważam, że w ustawieniu 4-4-2 Bartek jest zdecydowanie bardziej przydatny z przodu niż z boku - potwierdza trener Mariusz Rumak.

Więcej o:
Komentarze (6)
Gergo Lovrencsics i Bartosz Bereszyński stworzą nowy atak Lecha Poznań?
Zaloguj się
  • tomekkkk442

    Oceniono 17 razy 9

    Pewnie, lepiej zawinąć kasę w kieszeń i wmawiać sobie i kibolom że Lovrenicisc wystarczy. To skrzydłowy nie napastnik a sprowadzając napastnika (klasycznego) mając na skrzydłach z jednej strony Toneva z drugiej Georgo mogliśmy byśmy wymiatać.

  • olisasebe95

    Oceniono 10 razy 6

    Gergo bardziej skrzydłowy niż napastnik dlatego trzeba pozyskać jakiegoś napadziora

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX