Rafał Murawski: Możemy grać znacznie lepiej niż z Chazarem

- Ciężki mecz, twarda walka, pokazaliśmy kilka fajnych zagrań, ale to absolutnie nie jest szczyt naszych możliwości. Możemy grać znacznie lepiej - mówił Rafał Murawski z Lecha Poznań po zwycięstwie nad Chazarem Lenkoran 1:0. Kolejorz awansowal w ten sposób do trzeciej rundy Ligi Europejskiej.
- Akcja, po której padła bramka, była przez nas trenowana - wyjaśnił Rafał Murawski. - Wcześniej jednak nam nie wychodziła. Teraz się udało, a Alex Tonew ładnie uderzył.

Grę Bułgara oceniał bardzo niechętnie. - Nie lubię wystawiać ocen. Alex zagrał jednak bardzo dobre spotkanie. Wygrywał pojedynki, stwarzał przewagę, wspomagał nas także w defensywie. Na jego koncie jest dużo uderzeń na bramkę rywali, no i zdobył gola - stwierdził.

Rafał Murawski uważa, że mecz nie był nerwowy, a Lech spokojnie go kontrolował. - Musieliśmy jednak być rozważni i ostrożni, bo jeden gol wszystko zmieniał i doprowadzał do dogrywki. Wtedy rywalizacja zaczęłaby się od nowa - mówił. - Kontrolowaliśmy jednak mecz bardzo dobrze, tak uważam.