Właściciel Chazara Lenkoran wkroczył do akcji i załatwił transmisję

Żadna z telewizji w Azerbejdżanie nie planowała transmisji z meczu Lecha Poznań z Chazarem Lenkoran. Do akcji wkroczył więc właściciel klubu z Lenkoranu, milioner Mubariz Mansimow i ... załatwił transmisję.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Mubariz Mansimow - właściciel Chazara Lenkoran - jest człowiekiem niezwykle bogatym . Pochodzi z Turcji, ale ma obywatelstwo Azerbejdżanu i od lat tu mieszka. Jego spółka Palmali zajmuje się transportem, głównie wodnym. Turek ma gigantyczny majątek szacowany na 1,1 miliarda dolarów. Dla porównania: właściciel Lecha Poznań Jacek Rutkowski (formalnie - szef rady nadzorczej) ma majątek szacowany w 2011 roku na 194 mln złotych, czyli ok. 56 mln dolarów.

To głównie dzięki pieniądzom Mubariza Mansimowa o Chazarze Lenkoran mówi się jako o "Chelsea Kaukazu" - klubie o sporym możliwościach finansowych.

Jak piszą media w Azerbejdżanie, milioner z Lenkoranu podjął "konieczne kroki", by załatwić transmisję z Polski. I załatwił od ręki. Telewizja ANS pokaże to spotkanie, a relacja rozpocznie się o godz. 23 czasu miejscowego (godz. 20 w Polsce). Nie jest ona jednak dostępna na polskich platformach cyfrowych.

W Polsce żadna telewizja nie planuje transmisji meczu z Poznania. Retransmituje go o godz. 22.20 telewizja WTK. zapraszamy na relację na żywo na POZNAN.SPORT.PL.