Sport.pl

Lech Poznań bez Szymona Drewniaka. To cena ryzyka?

Bez ukaranego czerwoną kartką Szymona Drewniaka zagra w czwartek z Chazarem Lenkoran ekipa Lecha Poznań. - To nie osłabi drużyny - mówi trener Kolejorza Mariusz Rumak.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Szymon Drewniak obejrzał czerwona kartkę w ostatniej minucie pierwszego meczu Lecha Poznań z Chazarem Lenkoran w Azerbejdżanie. Była to druga żółta kartka w tamtym meczu. Teraz młody pomocnik Lecha Poznań nie zagra w rewanżu na Bułgarskiej.

- To jedyny problem, jaki mam przed meczem, iż ten piłkarz nie może zagrać. Poradzimy sobie jednak, utrata Szymona Drewniaka nie osłabi zespołu - mówi trener Lecha Mariusz Rumak. Dodaje, że uczulał swoich graczy przed meczem, że arbiter pojedynku w Lenkoranie [Austriak Robert Schörgenhofer, gwizdał m.in. mecze Ligi Mistrzów] lubi rozdawać kartki bez większej refleksji. - Trener rywali zdjął nawet przezornie z boiska gracza, który dostał żółtą kartkę. Ja postanowiłem zaryzykować i zostawiłem Szymona Drewniaka. Dostał drugą. Było to jednak w sytuacji, gdy rywale wychodzili do kontry i trzeba było tę kontrę przerwać - mówi.

Ropa, kawior i herbaciane pola - czyli czego nie wiecie o Azerbejdżanie


Więcej o: