Sport.pl

Upadek, czyli Semir Stilić we Lwowie [KOMENTARZ]

Bośniak Semir Stilić przez cztery lata był gwiazdą Lecha Poznań. Miał robić karierę w Buneslidze, bo Kolejorz był już za ciasny dla jego talentu. Kończy jako piłkarz Karpat Lwów, który Lecha opuścił z ?k ? na ustach.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

- Odchodzę do lepszej ligi - powiadał, gdy kończył swój kontrakt z Lechem. Gdzieś w oddali dźwięczały nazwy nie tylko Borussii, ale i Celticu Glasgow czy Olympiakosu Pireus. Semir Stilić odchodził, by podbijać świat.

Ani Borussia Mönchengladbach, ani żaden z tych wielkich klubów jednak ani myślał sięgać po tego gracza. Semir Stilić zaczął znajdować się orbicie zainteresowań coraz mniej znanych klubów. Najpierw było to chorwackie Dinamo Zagrzeb, następnie belgijskie KV Mechelen, wreszcie wylądował w Karpatach Lwów.

Semir Stilić przerwał karierę w Lechu Poznań, w którym sięgnął już sufitu. W poznańskim klubie zabrakło już dla niego wyzwań. Ufny w siłę swego talentu, nie podpierając go pracą, chimeryczny, a nie systematyczny, zrezygnował z Bułgarskiej. Klub gra w europejskich pucharach, jeździ po Kazachstanach i Azerbejdżanach, ale przecież dawniej - z Semirem Stiliciem - grał i wygrywał z Manchesterem City, eliminował Juventus Turyn.

Semir Stilić uznał, że to koniec. Doszedł do wniosku, że niczego więcej ani Kolejorz, ani on w Kolejorzu już nie osiągnie. Podobnie jak Dimitrije Injac zaryzykował, zalicytował i przegrał. "Lepsza ligę" znalazł we Lwowie i na Ukrainie.

Ktoś powie: ma za swoje, ma czego chciał. To nauczka.

Może i nauczka, ale to także niezwykle przygnębiające, jak kończą gwiazdy Lecha sprzed kilku lat. Dimitrije Injac bezrobotny, Marcin Kikut nie znalazł zatrudnienia w Danii, Siergiej Kriwiec wylądował w lidze chińskiej. Semir Stilić miał zawojować Europę, a utknął w Karpatach.

Komentarze (7)
Upadek, czyli Semir Stilić we Lwowie [KOMENTARZ]
Zaloguj się
 • epox

  Oceniono 24 razy 22

  ale to też sygnał dla nas wszystkich włącznie z zarządem ... czasami lepimy z gliny jaką posiadamy lub jaką uda nam się pozyskać ..... wyniki osiągane z tymi zawodnikami świadczą o jednym ..... osiągamy maksa jakiego można osiągnąć z takimi graczami. To znak dla właściciela ..... ciągle otaczamy się średniakami którzy dobijają co jakiś czas do swojego maksymalnego pułapu i nic więcej. Do tej "elity" swobodnie można zaliczyć Mańka i robiącego "zawrotną" karierę na zachodzie Sławomira Peszko. Czasami trafiają się nam perełki jak Lewandowski ..... ale czy tu jako perełkę można umieścić kałasznikowa Rudniewa ? Chyba nie, on też niestety nigdy nie zagrał sezonu na równym poziomie. Zobaczymy co zwojuje w zachodnich klubach. Tam mają inne oczekiwania, a nie tak jak u nas .... "ma grac bo może się przełamie" ... będzie miał zastój to będzie grzał ławę.

  Właściciel Kolejorza nie ma ochoty wydawać kasy .... szczególnie teraz pod osłoną kryzysu.
  Takim to sposobem mamy zespół średniaków i zawsze z drżeniem serca będziemy co kilka sezonów (jak się uda) dobijać do LE poprzez mecze z podobnymi słabeuszami z obrzeż europy.

  Konsorcjum nie organizuje żadnych imprez na stadionie. Nie chce i nie może zarabiać na stadionie. No to niech zarabia inwestując w zespół. Będzie pełen stadion to i kasa będzie. Ale i tego nie chce robić ... a więc co ? Kółko się zamyka.

  Za moment znużony kibic Kolejorza też walnie karnetem o stół prezesa i powie oddawajcie moją kasę ... bo tego tak dalej nie da się oglądać ....
  www.futbol.pl/node/438732

 • kristofer_95

  Oceniono 11 razy 7

  Jak dużo zgubionych liter w artykule! Tyle jeszcze nie było.

 • shravakayana

  Oceniono 3 razy -1

  "Może i nauczka, ale to także niezwykle przygnębiające, jak kończą gwiazdy Lecha sprzed kilku lat" durny artykuł i durny nagłówek, upadek z ligi Polskiej do słabiutkiem Ukraińskiej ???? Chore głowy redaktorów nie zauwazyła że poziom Ukraińskiej ligi jest o niebo wyzszy niz Polska Ekstraklas... To może nie byc dla niego upadek ale LM w przyszłości!

 • donpedroso

  Oceniono 3 razy -1

  Z tymi komentarzami do jakiej to słabej ligi trafił Stilić to powoli. Na pewno liga ukraińska jest silniejsza niż nasza (pseudo)extra - klasa...
  Może klub słabszy niż Lech, ale liga mocniejsza niż w PL.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX