Piłkarze Chazara Lenkoran są już w Poznaniu

Boeing 737 z drużyną Chazara Lenkoran na pokładzie wylądował we wtorek kwadrans po godz. 10 na poznańskim lotnisku Ławica. Azerowie, z którymi Lech w czwartek zmierzy się w rewanżowym meczu II rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej, zamierzają dziś wieczorem odbyć trening.
Z przylotem graczy Chazara związane było małe zamieszanie. Azerowie najpierw zamierzali lecieć już w poniedziałek, w dodatku ze swojego lotniska w Lenkoranie. Latają na nie jednak tylko samoloty z Rosji i Azerbejdżanu, więc wyczarterowana od litewskiej linii Small Planet Airlines maszyna musiała lądować w Baku. Tam też musieli przejechać autobusem gracze Chazara, co spowodowało opóźnienie wylotu i przełożenie go na wtorek.

Teraz gracze wicemistrza Azerbejdżanu, którzy przylecieli z własnym jedzeniem spakowanym w wielkie kufry oraz z... bębnem dla kibiców, są już w Poznaniu. Jeszcze dziś mają w planach trening, ale nie na głównej płycie poznańskiego stadionu przy ul. Bułgarskiej. Oficjalny trening, podczas którego Azerowie będą mogli zapoznać się z boiskiem, odbędzie się w środę wieczorem. Mecz zaplanowano na czwartek, godz. 20.