Chazar Lenkoran we wtorek rano przylatuje do Poznania

Piłkarze Chazara Lenkoran, czwartkowego rywala Lecha Poznań w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej, przylecą do Poznania we wtorek o 9.20 rano czarterowym samolotem z Baku.
Początkowo Azerowie zapowiadali swój przylot już w poniedziałek. Wylecieć z ojczyzny zamierzali w południe polskiego czasu, ok. godz. 16 wylądować na Ławicy i jeszcze wieczorem trenować w Poznaniu. Te plany wzięły jednak w łeb. Jak podaje portal azerisport.com, wylot azerskiej drużyny został przełożony "z powodów technicznych".

- Czarterowy samolot z Azerbejdżanu jest spodziewany u nas we wtorek o godz. 7.20 - mówiła w poniedziałek w południe Hanna Surma, rzecznik prasowy poznańskiego lotniska Ławica. Jak dodała, samolot ma przylecieć bezpośrednio z lotniska w Lenkoranie, co oznaczałoby, że piłkarze Chazara oszczędzą sobie męczącej, ponad pięciogodzinnej podróży autobusem do Baku i skorzystają z miejscowego lotniska, przyjmującego tylko samoloty z krajów dawnego Związku Radzieckiego.

Wczoraj po południu na tablicy przylotów lotniska Ławica pojawiła się jednak informacja, że samolot przyleci dwie godziny później (o 9.20), w dodatku nie z Lenkoranu, ale jednak z Baku.