Jak wyglądają stadiony w Skandynawii, na które może trafić Lech Poznań?

Szwedzki AIK Solna albo islandzki FH Hafnarfjördur mogą być rywalami Lecha Poznań w trzeciej rundzie Ligi Europejskiej. Stadion Rasunda w Solna pod Sztokholmem, na którym gra AIK, to narodowy obiekt Szwecji. Jest dużo większy niż obiekt na Islandii, który nosi wdzięczną nazwę Kaplakriki.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Lech Poznań nie kryje, że wolałby grać z AIK Solna niż z islandzkim FH Hafnarfjördur właśnie z uwagi na stadion. Macierzystym obiektem "Czarnych Koszul" z AIK jest bowiem wielki, narodowy stadion Rasunda, na którym swoje mecze rozgrywa także reprezentacja Szwecji. Nie jest to jednak obiekt zbyt szczęśliwy dla Polaków. W ostatnich 20 latach pięciokrotnie ze Szwedami grała tam reprezentacja Polski i tylko raz, w 1997 roku zdołała nie przegrać (padł remis 2:2). W innych wypadkach ponosiła przykre porażki, nawet 0:5 (w 1992 r.) czy 0:3 (w 2003 r.).W 1992 roku stadion AIK był areną Euro 1992. Swoje mecze rozgrywała tu reprezentacja Szwecji (w tym mecz otwarcia z Francją), łącznie z przegranym 2:3 półfinałem z Niemcami.

Rasunda mieści 35 tysięcy miejsc. Lechowi Poznań przysługuje zatem 3,5 tysiąca biletów dla jego kibiców, ale Szwedzi powiedzieli Kolejorzowi, iż są skłonni przyznać tych biletów więcej, o ile będzie taka potrzeba.

Stadion Kaplakriki w Hafnarfjördur jest znacznie mniejszy - w 2009 roku rozbudowano go do 7 tysięcy miejsc. Jest to kameralny obiekt w biało-czarnych barwach, nad jedną z dwóch trybun jest dość ciekawy, falisty dach. Hafnarfjördur sąsiaduje z Kopavogur, gdzie 30 lat temu Lech Poznań grał w Pucharze Zdobywców Pucharów z innym islandzkim zespołem IB Vestmannaeyer.