Strzelił gola w Lenkoranie i od razu przyszedł list

Rosyjski klub Amkar Perm i turecka drużyna Adana Demirspor złożyły w sobotę propozycje transferowe Chazarowi Lenkoran na Branimira Subašicia, który w czwartek strzelił bramkę Lechowi Poznań w meczu Ligi Europejskiej.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

O propozycjach transferowych informują w sobotę azerskie media. Najpierw zgłosili się Turcy, zaraz po nich Amkar Perm. Propozycja uralskiej drużyny jest konkretna, a Rosjanie chcą naturalizowanego w Azerbejdżanie i reprezentującego jego barwy Serba natychmiast, choćby jutro. Oficjalna odpowiedź Chazara Lenkoran brzmi: Nie oddamy go, dopóki gramy w europejskich pucharach.

Najbliższy mecz pucharowy Chazara Lenkoran - w czwartek w Poznaniu przeciwko Lechowi Poznań. Branimir Subašić to piłkarz bardzo popularny w Azerbejdżanie. Ma azerskie obywatelstwo, zagrał już ponad 30 spotkań w reprezentacji Azerbejdżanu i strzelił aż sześć goli dla tej drużyny. Pochodzi z Belgradu i zanim trafił na Kaukaz, przewędrował w swej piłkarskiej karierze przez Belgię, Ukrainę, nawet Chiny. Grał w Nefczi Baku, a od 2011 roku jest zawodnikiem Chazara. To on strzelił w Lenkoranie gola, który dał Chazarowi prowadzenie w meczu z Kolejorzem już w czwartej minucie spotkania. Co ciekawe, siedem lat temu Subašić grał już w Amkarze Perm - był tam wypożyczony z Czernomorca Odessa.

Ropa, kawior i herbaciane pola - czyli czego nie wiecie o Azerbejdżanie