Lech Poznań losuje rywala. Jak grali potencjalni przeciwnicy?

Turecki Eskisehirspor to zespół z grona potencjalnych rywali Lecha Poznań w trzeciej rundzie, który jest najbliższy awansu do tej fazy rozgrywek. W pozostałych meczach - sprawa otwarta. Nawet Islandczycy mają wielkie szanse na to, by wyrzucić za burtę pucharów rywali ze Szwecji.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Losowanie trzeciej rundy Ligi Europejskiej odbędzie się już w piątek o godz. 13.30, czyli zanim dokończona zostanie rywalizacja w rundzie drugiej. To oznacza, że wiele par będzie kojarzonych potencjalnie. Dotyczy to także pojedynku Chazara Lenkoran z Lechem Poznań.

Oto potencjalni rywale Lecha Poznań:

- Slovan Bratysława (Słowacja)/Videoton Szekesfehervar (Węgry)

- Eskisehirspor (Turcja)/ Saint Johnstone (Szkocja)

- JJK Jyväskylä (Finlandia)/ FK Zeta Golubovci (Czarnogóra)

- Žalgiris Wilno (Litwa)/ VfB Admira Wacker Mödling (Austria)

- AIK Solna (Szwecja) /FH Hafnarfjördur (Islandia)

- Omonia Nikozja (Cypr) - nie gra w drugiej rundzie

Z tego grona tylko cypryjska Omonia Nikozja nie rozegrała w czwartek meczu. Jak spisywali się pozostali potencjalni przeciwnicy?

Slovan Bratysława - Videoton Szekesfehervar 1:1

Wylosowanie tej pary byłoby bardzo pożądane dla kibiców Lecha Poznań. I do Bratysławy, i na Węgry jest blisko, więc wielu fanów Kolejorza mogłoby się tam udać. Po pierwszym meczu w korzystniejszej sytuacji są Węgrzy. Slovan Bratysława prowadził po golu Filipa Sebo, ale Węgrzy wyrównali cztery minuty później po bramce wypożyczonego z AC Parma portugalskiego piłkarza Filipe Oliveiry.

Eskisehirspor - FC St. Johstone 2:0

Turcy są najbliżej awansu w tej stawce, bo wygrali swój mecz z przeciwnikiem ze Szkocji dość wyraźnie. Pierwsza bramkę zdobył Alper Potuk, a po przerwie wynik ustalił strzał samobójczy Szkotów. Eskisehispor to drużyna z Anatolii, ze środkowej Turcji. St. Johnstone natomiast pochodzi z miasta Perth i jest jednym ze starszych klubów Europy.

JJK Jyväskylä - Zeta Golubovci 3:2

Dramatyczny był mecz w Finlandii, gdzie Czarnogórcy z Podgoricy dwukrotnie przed przerwą obejmowali prowadzenie, ale Finowie wyrównywali. Ostatecznie zaraz na początku drugiej połowy Węgier Tamas Gruburovics skompletował hat-tricka i dał fińskiej drużynie zwycięstwo. A Jyväskylä to jedno znajpiękniejszych miejsc, w jakie mogą trafić lechici .

Žalgiris Wilno - Admira Wacker 1:1

Wilno to jedna z najbliższych pucharowych lokalizacji dla kibiców Lecha Poznań, przez co atrakcyjna. Jednakże i Mödling, w którym znajduje się zasłużony austriacki klub Admira Wacker nie jest daleko. Austriacy prowadzili po golu Philippa Hosinera, ale Ramunas Radavicius z Żalgirisu wyrównał. Sprawa zatem otwarta.

AIK Sztokholm - FH Hafnarfjördur 1:1

Hafnarfjördur z południowej Islandii to niewątpliwie najdalsza eskapada, jaka może przytrafić się w tej rundzie Lechowi. A Islandczycy są blisko wyeliminowania znanych szwedzkich Czarnych Koszul z Solna. Zremisowali bowiem w Szwecji na stadionie Rasunda bramkowo, a prowadzili nawet po bramce Atli Gudnasona. Szwedzi wyrównali w 56. minucie, a strzelcem gola był Viktor Ludnberg.