Lech Poznań po raz trzeci w Azji? Tak, to możliwe w trzeciej rundzie Ligi Europejskiej

Z grona ekip, na które Lech Poznań może trafić podczas piątkowego losowania trzeciej rundy Ligi Europejskiej, dwie pochodzą z Azji. jest zatem całkiem możliwe, że Kolejorz po raz trzeci europejskie puchary zagra na kontynencie azjatyckim.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Trener Lecha Poznań nie chciałby już grać w Azji, zwłaszcza ponownie trafić na Kazachstan. Na Kazachów nie trafi, ale na największym kontynencie świata spokojnie może zagrać po raz trzeci. Po wizytach w Kazachstanie i Azerbejdżanie teraz lechici mogą wylądować w Turcji bądź na Cyprze.

Cypr jest członkiem UEFA już od pół wieku, od 1962 roku. Od wielu lat gra w eliminacjach dużych imprez piłkarskich i pucharach w strefie europejskiej. Geograficznie jednak Wyspa Afrodyty należy do kontynentu azjatyckiego. A właśnie z azjatyckiego Cypru pochodzi jeden z potencjalnych rywali Lecha Poznań - Omonia Nikozja. Na dodatek to chyba rywal potencjalnie najsilniejszy.

Także turecka drużyna Eskisehirspor, na którą może trafić Lech Poznań, to zespół z miasta leżącego w Anatolii, a zatem w azjatyckiej części Turcji - w tzw. Azji Mniejszej.

Jeżeli podczas piątkowego losowania Lech Poznań trafi na którąś z tych drużyn, może przejść do historii. Dotąd żadna polska drużyna nie grała w europejskich pucharach trzykrotnie z rzędu z zespołami azjatyckimi. Blisko tego była Dyskobolia Grodzisk Wlkp. w 2007 roku, która jednak po azerskim Arazie Imiszli i kazachskim Tobole Kostanaj wyciągnęła w końcu Crvenę Zvezde Belgrad z europejskich Bałkanów.

Oto potencjalni rywale Kolejorza:

- Slovan Bratysława (Słowacja)/Videoton Szekesfehervar (Węgry)

- Eskisehirspor (Turcja)/ Saint Johnstone (Szkocja)

- JJK Jyväskylä (Finlandia)/ FK Zeta Golubovci (Czarnogóra)

- Žalgiris Wilno (Litwa)/ VfB Admira Wacker Mödling (Austria)

- AIK Solna (Szwecja) /FH Hafnarfjördur (Islandia)

- Omonia Nikozja (Cypr) - nie gra w drugiej rundzie